שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2557
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תיקון מרזבים


דוד כהן

עורכת תוכן באינטרנט

פארטי אפ בניית אתרים וקידום אתרים

http://www.partyup.co.il/

 
 

בעוד שחלק גדול מהאביזרים אשר קשורים לתחזוקת הבית שלנו, משמשים אותנו למטרה אחת מסויימת, למרזבים יש יתרונות רבים, הרבה יותר ממה שאנחנו מייחסים להם. כמובן שהיתרון הברור של מרזבים הוא להרחיק את מי הגשם מגג הבית: כך הם מונעים את כניסת המים פנימה, דרך הגג, דרך החלונות והדלת וגם יסייע למבנה, למניעת רטיבות ורקבון. אך הם גם מסייעים בצמצום הצטברות של לכלוך על קירות הבית, בכך שהם קולטים את הנתזים של המים מהסביבה הקרובה של הבית.

מעבר ליתרונות ישירים אילו, משרתים אותנו מרזבים ביתרונות נוספים, פחות ישירים. לדוגמא: מרזבים מסייעים בהגנה על יסודות הבית שלנו, בכך שהם חוסכים כניסה של מים רבים לתוך האדמה המקיפה את הבית. כך מופחתת ההתכווצות וההתרחבות של האדמה ונמנע סחף אדמה כבד – אלה מאפשרים לשמור  עוד יותר, על חוזקם של יסודות הבית. היתרון שהוא הדובדבן שעל הקצפת, דווקא קשור לטבע ולצמיחה – מרזבים טובים לצמחים שלכם. הם עוצרים את מפלי המים מסביב לבית וכך נמנעת פגיעה בצמחיה המקיפה את האיזור ואם אתם נותנים לאסוף את מי הגשמים בחביות, תוכלו להשתמש בהם לאחר מכן בהשקייה, כך שתחסכו גם בהוצאות.

עד כאן הבנו כי למרזבים יתרונות רבים, כך שאם הם נפגעים, יש לנו מה להפסיד. אז בואו נבדוק, אילו נזקים עלולים להגרם למרזבים? אם אתם מתעוררים בוקר גשום אחד ושומעים קולות רמים של נתזי מים – משמע שלא דאגתם לאחזקת המרזבים שלכם והם התמלאו בעלים, זרדים או כל דבר אחר והם סתומים. כאשר אתם לא מנקים היטב את המרזבים, אתם מבינים שהרטיבות תשאר היכן שלא הייתם רוצים  ותביא איתה עובש ופגיעה בגג ובציפוי שלו. נוסף על כך, אם צינורות המים שלכם לא רחוקים מספיק מהקירות, אתם צריכים לזכור שהצטברות מים באדמה, פוגעת לכם ביסודות הבית. פגיעה כזו עלולה לעלות לכם ביוקר, גם פיזית וגם כלכלית.

המרזבים בנויים לאורך ולרוחב המבנה החיצוני של הבית שלכם ומורכבים מחלקים רבים, כאשר הם מחוברים עם ברגים או מסמרים. למבנה עצמו הם מחוברים בעזרת טבעות חיזוק וכל החלקים האלה עלולים להיפגע, להשבר או להשחק עם הזמן.

במקרים שבהם אתם רואים שהמרזב דולף כדאי לדעת את מקור הבעיה לפני שרצים ועושים תיקון מרזבים. ראשית, יש סיכוי שאחד "התפרים" בין החלקים של המרזב נפרם או שפשוט יש חור שצריך לסתום. במקרים כאלה כל מה שאתם צריכים לעשות זה לגשת לחנות של חומרי בניין ולרכוש סיליקון לאיטום עם "אקדח" וסכין יפני או אפילו סכין גילוח. זה יפתור לכם את הבעיה בקלות רבה. אם מדובר באיזורים רחבים יותר של פגיעה במרזב, אתם צריכים לנקות את הלכלוך שהצטבר בו, לייבש אותו ולבדוק אם הוא לא החליד בחלקו. במקרה כזה אתם צריכים לשייף את החלודה עם נייר שיוף ולאחר מכן למרוח על כל האיזור שהיה חלוד חומר מונע חלודה. זה יפתור בעיות רצינות של דליפות גדולות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה