שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תיקון צנרת ביוב


אלעד לוי
 
 

כשלים במערכת הניקוז, למרבה הצער, נפוצים בכל קנה מידה. זאת ועוד, כאשר הם מתרחשים, הדבר כרוך בשיבוש משמעותי של חיי האנשים הקשורים למערכת הזו, מהווה מפגע אקולוגי ואפילו סכנה בריאותית. החדשות הטובות הן שהטכנולוגיה המודרנית מספקת מספר כלים יעילים ביותר לביצוע תיקון צנרת ביוב, כאשר לעיתים אין צורך כלל בפעולות הרס מאסיביות. שיטת  CIPP נכנסת לתמונה בנקודה הזו בדיוק, והיא אחת המתקדמות שיש בתחום.

תיקון צנרת ביוב בשיטה חדשנית

שיטת CIPP  היא שיטה לתיקון צנרת ביוב שפעילותן נפגעה עקב גורמים שונים, ובכלל זה לכלוך מצטבר, הופעת שורשים, בלאי טבעי וכיוצא בזה. היתרון העיקרי של השיטה הזו נוגע לכך שהיא מאפשרת לבצע את מלאכת החידוש וההחלפה של הצנרת מבלי שיש צורך לחפור לתוכה. תחת זאת, השיטה פועלת ליצירתו של צינור חדש ורציף ללא חיבורים, אשר עמידותו נחשבת לגבוהה בכל קנה מידה.

מבחינה מעשית, שיטת CIPP  מבוססת על מספר שלבים עיקריים. ראשית, יש כמובן צורך לסלק את הגורם שמפריע לביוב לזרום כסדרו ולבצע פתיחת סתימת ביוב איכותית שמנקה את כלל הצינור ומפנה ממנו כל גורם. לאחר מכן נעשה שימוש בשרוול ספוג אפוקסי, אשר ממוקם באזור בתוך הצנרת בו נמצא הכשל. לאחר מכן, הגורמים המבצעים מנפחים את השרוול, כאשר היצמדותו לדפנותיו של הצינור הישן תביא ליצירתו, יש מאין, של צינור חדש בסמוך לזה הישן והזרמת מים חמים בצינור תסייע לשרף שמרכיב אותו להתקשח ולהפוך לצנרת קבע חזקה מתמיד. 

יתרונות שיטת CIPP

מעבר להגדרה הבסיסית שלה, חשוב לתת את הדעת על המעלות העיקריות של שיטת CIPP ביחס לאחרות הפועלות בשדה המשחק האמור. היתרון המשמעותי הראשון, עליו נרמז מעלה, הוא מניעת ההרס למערכת הביוב, לרצפות, למבנים או אפילו לנוף החיצוני עצמו, מה שמונע גם מאמצים ובזבוז כספים נרחב.

בכוחה של שיטת ה-CIPP לתקן גם פגמים נקודתיים במערכת הצינורות של הביוב, ברמה של חיבורים ספציפיים, או אפילו קווים שלמים בהן מתגלה התקלה. שיטה זו נחשבת לאקולוגית בכל קנה מידה, והיא מתאימה במגוון רחב ביותר של מצבים. באמצעותה, ניתן לתקן ולחדש צנרת ביוב מכל סוג, בכל גודל ומכל חומר גלם, כאשר בין השאר מדובר כאן על מתכת, ברזל, פלדה, פלסטיק PVC וכיוצא בזה.

את הפעולות השונות המבוססות על תיקון צנרת ביוב בשיטת CIPP  מבצעות חברות מקצועיות בתחום האינסטלציה והביוב, אם כי יש לצאת מנקודת הנחה שמדובר במומחיות המצריכה ידע נרחב, ניסיון רב שנים והיתרים חיוניים.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה