שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תמ"א 38 אפשרית גם בבתים פרטיים


טירן מויאל

המאמר מוגש מטעם MVP Business חברת ייעוץ וליווי עסקי לחברות ואירוגנים, בין שירותי החברה ניתן למצוא הערכת שווי לחברות, ייעוץ פיננסי, מיזוגים ורכישות, ייעוץ שיווקי ועוד...

 
 

תכנית תמ"א 38 לחיזוק מבנים ושיפוצם, והפיכתם למבנים הבנויים ע"פ תקן 413 שהוא תקן בניה 413 נגד רעידות אדמה, הייתה תכנית שמיועדת בבסיסה לבנינים משותפים, אולם לאחרונה, עירית רעננה אישרה שגם בתים פרטיים יוכלו לעבור פרויקט שיפוץ תמ"א 38 בתנאי שמדובר ב-2 בתים פרטיים שיש להם קיר משותף, והשטח של 2 הבתים הפרטיים הללו הוא מעל 400 מ"ר.


התקדים של עירית רעננה שאיפשרה שיפוץ של 2 בתים פרטיים בהתאם לתכנית תמ"א 38, סביר שיהיה תחילתו של תהליך מתמשך שבו בתים פרטיים רבים בערים נוספות,  שנבנו לפני 1980 (שלא לפי תקן 413, תקן רעידת אדמה)  יעברו  שפוץ וחיזוק  בהתאם לתכנית תמ"א 38 .

מה כולל שיפוץ של בתים פרטיים הנערך בהתאם לתכנית תמ"א 38 ?

שיפוץ של בתים פרטיים בהתאם לתכנית תמ"א 38, מאפשר לבעלי הבתים הפרטיים לחזק את הבתים ולהפוך אותם לעמידים יותר בפני רעידות אדמה, בנוסף לכך תכנית תמ"א 38 מעניקה לבעלי הבתים הפרטים את  הבונוס של הוספת יחידות דיור לבית הפרטי, וכך  בעלי הבתים הפרטיים יכולים להוסיף לבית הפרטי שבבעלותם עוד חדר אחד או כמה חדרים שאותם הם יכולים להשכיר או למכור , בנוסף לכך ניתן להוסיף לבית הפרטי מעלית וכן הוספת מקום חניה וכן שיפוץ של חזית הבית.  
אם בעל הבית הפרטי העביר את כל הפרויקט לידי קבלן הקבלן מרוויח ממכירת יחידת הדיור הנוספת , ואם בעל הבית הפרטי הוא זה שלוקח על עצמו את כל הפרויקט אזי הוא מרוויח ממכירת יחידת הדיור הנוספת שנבנתה.

מה שחשוב לזכור הוא שאם עד היום תמ"א 38 הייתה מתבצעת בעיקר בבניינים 38, הרי שמהיום תמ"א 38 מתבצעת גם בבתים פרטיים שעונים לקריטריונים ספציפיים שהעמידה תכנית 38, וכל 2 בתים פרטיים שעומדים בתנאים הללו יוכלו לעבור שיפוץ בהתאם לתכנית תמ"א 38, וההערכה של גורמים בשוק הנדל"ן היא שכבר בעתיד הקרוב אנו נתחיל לראות פרויקטים של תמ"א 38 בבתים פרטיים בערים השונות, והדבר כמובן ישנה את המראה האורבאני של הערים השונות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה