שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2543
מאמרים: 7589
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תמא 38 – נכנסים לעובי הקורה


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

 

ניתן לומר שאחת התוכניות החשובות ביותר שמדינת ישראל הוציאה בשנים האחרונות היא תוכנית המתאר הארצית 38. מדובר על תוכנית שרואה לנגד עיניה מטרה אחת מרכזית וחשובה – להצליח להציל כמה שיותר בני אדם מפני רעידת אדמה. אז מדוע בכלל קיימת בעיה כזו? הרי שמבנים אמורים להיות עמידים מלכתחילה.

הבעיה מתחילה אי שם בקום המדינה כאשר מבנים רבים נבנים אך נעשים ללא תו תקן לבנייה (שלימים יצא רק בשנת 1975). המבנים נבנו ולמעשה לא לקחו בחשבון פרט חשוב – בעת רעידת אדמה קיימת סבירות גבוהה מאוד שמבנים אלו יתרסקו כליל, דבר שיגרום נזק רב לרכוש וחשוב מכך – אבדות בנפש!

תמא – אפשרויות הבנייה

אז אילו אפשרויות בנייה ניתנות במסגרת של תמא 38? ראשית כל וככול הנראה החלק החשוב ביותר במסגרת התוכנית הוא החלק בו המבנה שזכאי לתוכנית המתאר הארצית 38 מקבל חיזוק משמעותי כך שבמידה ותפקוד את מדינת ישראל רעידת אדמה, המבנים הללו יצליחו להחזיק מעמד ולא יקרסו כליל.

מעבר לכך, במסגרת התוכנית יכולים הזכאים ליהנות מהקמה של מעלית ובמידה ובמבנה קיים מעלית אז שדרוג שלו. מעבר לכך, שבילי הגישה אל המבנה ישודרגו לצד הגינה. יינתן פיתרון חנייה לבניין ובמידה וקיימת חנייה אז היא תשודרג באופן משמעותי. כמו כן, המבנים יהיו זכאים להרחבת הדירה שברשותם ב- 25 מ"ר כאשר ההרחבה הזו חייבת לכלול בתוכה ממ"ד. כמו כן, קיימות הטבות רבות נוספות.

תמ"א - מה חשוב לזכור?

חשוב לזכור שתוכנית המתאר הארצית 38 היא תוכנית לא פשוטה כלל וכלל ולכן כאשר בוחרים יזם/קבלן יש לבחור באדם מקצועי שיש לו מספיק ניסיון בכלל ובפרט בתחום של תמ"א. אדם שאין לו את הידע הנדרש עלול לבצע חיזוקים לא מספקים, לא ידע אילו הטבות קיימות במסגרת התוכנית ובעצם יקשה בצורה משמעותית על התוכנית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה