שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2412
מאמרים: 7398
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תקלות נפוצות בשואבי אבק ותיקונן


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

כולנו מוקפים כיום במוצרי חשמל שונים אשר עושים לנו את החיים הרבה יותר קלים: מזגן, מכונת כביסה, מדיח כלים, מיקרוגל ועוד. תקלה המתרחשת באחד ממוצרי החשמל הללו יכולה לפעמים לשבש לנו את סדר היום, לגרום לתסכול ולגרור הוצאות כבדות בעבור תיקון המוצר אצל בעל מקצוע.

לפני שרצים לחפש טכנאי תיקון מוצרי חשמל, כדאי לזכור שישנן תקלות מסויימות של מוצרי חשמל אותן תוכלו לפתור בכוחות עצמכם ולחסוך הרבה כסף וכאבי ראש. במאמר זה נעסוק בתקלות נפוצות באחד ממוצרי החשמל הנפוצים ביותר - שואב האבק.

 

מהן התקלות הנפוצות ביותר בשואבי אבק ביתיים?

 

שואב האבק לא נדלק - אם שואב האבק לא נדלק, מקור התקלה יכול להיות בכבל החשמל של השואב, או במנוע שלו. תקלה בכבל מתרחשת לרוב כתוצאה מבלאי, קרע או שימוש לא נכון בכבל, הגורם להתלפפות חזקה. אלו גורמים לבעיה בזרימת החשמל ואז שואב האבק פשוט לא יכול לעבוד.

במידה והכבל תקין, מקור התקלה הנוסף הוא המנוע של שואב האבק. לעיתים מנוע נשרף בשל שימוש לא נכון במכשיר. לדוגמה: אם לא מנקים את הפילטרים של שואב האבק באופן שוטף הם נסתמים מהלכלוך, המנוע מתחמם ואז הוא נשרף. דוגמה נוספת: אם משתמשים בשואב האבק מעל למשטח רטוב, הנוזל עלול לבוא במגע עם המנוע ולהרוס אותו.

כדי להימנע מתקלות נפוצות אלו מומלץ להקפיד על תחזוקה שוטפת של שואב האבק, וכמובן להפעיל אותו אך ורק בהתאם להוראות השימוש של היצרן.

במידה ומתרחשת תקלה שמקורה במנוע או בכבל החשמלי אין מנוס מלהזמין טכנאי תיקון מוצרי חשמל. החלפת כבל עולה בממוצע 300-400 ש"ח, תיקון מנוע נע בין 700-800 ש"ח.

 

רעשים בעת ההפעלה - רעש בעת ההפעלה של שואב האבק נגרם בדרך כלל כתוצאה מגופים זרים הנכנסים אל תוך השואב כמו מסמר, בורג, צעצוע קטן וכד'. כניסת גורם זר לשואב האבק יכולה לגרום לנזק משמעותי למנוע או לסתימת צינורות המערכת. כדי להימנע מתקלה זו רצוי לנקות את המשטחים לפני פעולת השאיבה, ולפנות מהדרך חפצים קטנים העלולים להיכנס לשואב ולגרום לנזקים. אם נכנס גוף זר לשואב האבק אפשר לנסות לפתוח את צינור השאיבה ולשלוף אותו או לבדוק אם הוא נמצא בפילטרים.

 

שואב האבק מתחמם - מצב זה מתרחש כאשר הפילטרים של שואב האבק נסתמים. כדי לפתור את התקלה יש לנקות באופן מיידי את הפילטרים, בהתאם להוראות היצרן. באופן כללי מומלץ לנקות את הפילטרים של שואב האבק בקביעות, אחת לחודשיים-שלושה, כדי למנוע תקלות מסוג זה.

 

לסיכום, אם נתקלתם בבעיה בשואב האבק שאתם לא מסוגלים או חוששים לתקן באופן עצמאי, מומלץ לפנות לחברה או טכנאי המספקים שירותי תיקון מוצרי חשמל ולקבל הצעת מחיר לתיקון. במקרים מסויימים עלות התיקון עולה על עלות מכשיר חדש, ואז לא משתלם לשלם עבור התיקון אלא לרכוש שואב אבק חדש.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה