שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תקלות שאינן מחייבות החלפת דודי שמש


טל אור

Bloo הקמת אתרים באינטרנט – רוצים אתר תדמית, גלריית תמונות או מערכת ניהול תוכן מתקדמת? ב-Bloo פתרונות כוללים לעסק – אתרי אינטרנט , תכנים מאמרים וקידום. התקשרו 077-4602099 או צרו קשר באתר שלנו http://www.bloo.co.il
 

 
 

 

דודי שמש הם ללא ספק אחד המוצרים הנפוצים ביותר במדינת ישראל. על כל גג בניין כמעט ניתן לראות דודי שמש. הדבר נובע מהחלטת ממשלה שהתקבלה לפני כ-35 שנה, שחייבה התקנת דודי שמש על כל גג של בניין חדש. ההחלטה התקבלה בעקבות משבר אנרגיה שהעלה את מחירי הדלק.

כן, כבר אז היו משברי אנרגיה ומחירי הדלק הרקיעו שחקים. וכאז גם היום דוד שמש מאפשר למרבית אזרחי המדינה ליהנות ממים חמים ונעימים ללא צורך לשלם עבור חימומם.

דודי שמש –  מה זה בכלל?

 

דוד שמש הוא מיכל המתחבר  לקולטי שמש . הם מכילים מים, שמתחממים כתוצאה מפגיעת קרני השמש.   דרך צינורות המים מגיעים לדודים,  ומשם לבתים. הפעולה הפשוטה הזאת הרבה חשמל יקר, ותורמת לסביבה נקיה ובריאה יותר.

מאחר שמים חמים הינם מצרך חיוני בימינו הרי שכל תקלה בהספקת המים החמים משבשת את סדר היום. מי  מאיתנו מוכן היום להתקלח במים קרים? דוד שמש מקולקל פירושו גם תצרוכת חשמל גבוהה יותר, וזיהום סביבתי. לכן חשוב מאוד להקפיד על תקינותם של דודי שמש ועל תחזוקה שוטפת שלהם.

דודי שמש – תקלות נפוצות

 

גם דודים סולאריים, כמו כל מכשיר אחר, יכולים להתקלקל. כאמור, החשיבות הגדולה ביותר היא באיתור מוקדם של התקלות לפני שהן מחמירות. התקלות השכיחות בדודי שמש הן נזילות, מים שלא מתחממים וזרם מים חלש.

נזילות – בגוף הדוד או הקולט, ידרשו לרוב החלפה. לעומת זאת, אם הן מתוך הצנרת המובילה מים אל הגג וממנו ניתן להזמין טכנאי שיבוא וינקה את הצנרת מחלודה או מאבנית או יחליף חלק מהצנרת בצנרת חדשה.

מים לא מתחממים – יכולים לנבוע מבעיה בקולט או מתקלה בזרם המים החמים שמגיעים דרך דוד השמש.  טכנאי ידע לבודד את כל המשתנים ולמצוא את מקור התקלה.

זרם מים חלש – יכול לנבוע מהתקנה לא נכונה (מיכל המים צריך להיות גבוה מקולט השמש ובמיקום נכון) או מסתימה של צנרת דוד השמש באבנית או חלודה, שיש לנקותה.

להלן תקלות נפוצות נוספות שניתן להזמין תיקון דוד שמש מבלי להחליפו:

1.       הצטברות אבנית –אבנית מצטברת באופן טבעי בעת התחממות מים. הצטברות של אבנית  יכולה לגרום לכך שהתנועה של המים בתוך הדוד תהיה מוגבלת, וכתוצאה מכך – לחימום לא אחיד שלהם.ישנם חומרים מיוחדים שנועדו להסרת אבנית.

2.       קולט מלוכלך – הצטברות של אבק על קולט השמש יכולה לגרום לכך שהמים שבקולט לא יתחממו כמו שצריך ולכן יגיעו לברזים כשהם פושרים ואפילו קרים. במקרה כזה צריך קודם כל לנקות היטב את הקולט הנמצא על הגג, ולבדוק האם הבעיה באה על פתרונה.

 

3.       נזילת מים מהפלאנג' – הפלאנג' הוא החלק שסוגר את פתח הדוד, שעליו יושב גוף החימום. במקרה שהוא לא סגור טוב או שהוא שכושר האיטום שלו נפגע, מתרחשת נזילת מים שאותה צריך לעצור. במקרים כאלה החלפת הפלאנג' פותרת את הבעיה,

 

4.       גוף חימום או תרמוסטט פגומים – לעתים ישנן תקלות בגוף החימום או בתרמוסטט של הדוד, המחייבות החלפה שלהם בחלקים חדשים.

 

אלו הינן התקלות הנפוצות שמצריכות תיקון  דוד שמש. כדאי להזמין פעם בשנה טכנאי שיבוא וינקה את האבנית ויבדוק אם יש תקלות נוספות.

אבל בכל מקרה,   אם אתם נתקלים בטכנאי שיגיד לכם שרציך להחליף דוד שמש כי "הקולט מלוכלך" או כי  צריך להחליף את הפלאנג', תדעו שצריך להחליף טכנאי.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה