שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תקרות גבס: דברים שכדאי לשים אליהם לב


אביב סיון
מוגש בחסות אביב יועצים קידום אתרים 

 

 
 

בחירת תקרת גבס תלויה במשתנים שונים ובשיקולים שונים. בשורות הבאות נסקור כמה מהשיקולים והמשתנים הללו.

עמידות ואורך חיים

למרות שלעיתים מחיר זול יותר של תקרה יכול להיות גורם מרכזי בבחירה של חומר מסוים, חשוב לזכור את העלויות ארוכות הטווח. תקרה זולה שתחזיק זמן קצר איננה באמת זולה – בטווח הארוך היא דורשת עלויות גבוהות יותר. חשוב לבדוק את היחס בין המחיר לאיכות ולבחור תקרה בעלת אורך חיים ארוך – אלא אם כן מדובר בחיפוש פיתרון לטווח קצר שהעלות שלו צריכה להיות נמוכה. העלות של התקרה איננה רק בחומרים: היא כוללת גם עבודה ותחזוקה בטווח הארוך ויש להתחשב בכך.

עמידה בתקני בטיחות          

התקרה צריכה להיות מותקנת בצורה בטיחותית ויציבה. חשוב לוודא שהיא מתאימה לסביבת העבודה ואיננה מסכנת את מי שעובד מתחתיה. חשוב לחפש תקרת גבס עמידה לאששעומדת בתקני בטיחות באש ואיננה מהווה סכנה לעובדים ולבית העסק.

טיפול ונגישות

כיוון שלעיתים התקרה מסתירה בתוכה צנרת שונה, יש צורך להגיע אל הצנרת ולטפל בה. חשוב שתקרת הגבס תאפשר את הגישה בצורה נכונה כדי שלא יהיה צורך לפרק אותה ולבנות אותה מחדש כל פעם. הגישה צריכה להיות נוחה – כזו שאין צורך בהזמנת בעל מקצוע בשביל ביצוע עבודות שגרתיות.

תקרה אקוסטית: כמות בליעת הרעש

התקרה צריכה להתאים למטרה שלה היא נועדה. תקרת גבס אקוסטית צריכה לבלוע רעשים בהתאם לתקנים המתאימים ולהתאים גם לבליעת רעשים (שמשפיעים על החלל המבודד עצמו) וגם לחסימת רעשים (שמשפיעים על חללי עבודה סמוכים.)

לחשוב על תוספות עתידיות ועל גמישות

היתרון של תקרת גבס – כמו של בנייה בגבס באופן כללי – הוא שמדובר בבנייה פשוטה יחסית שמאפשרת גם שינויים בעלות זולה יחסית. כמובן שאנחנו רוצים לעצב את החלל לטווח ארוך ולא לשנות אותו כל שנה; עם זאת הגמישות ומחשבה על העתיד הינם חשובים: העסק הוא עניין מתפתח ומה שמתאים היום אולי לא יתאים בעתיד. התקרה צריכה להיות כזו שמאפשרת לנו גמישות עתידית במקרה הצורך והתאמה לצרכים המשתנים של העסק.

למצוא את העיצוב הנכון

הרבה גורמים משפיעים על המראה של חלל העבודה והתקרה היא אחד מהם. העיצוב שלה צריך להיות פרקטי, כמובן, אך גם אסתטי. יש לחשוב גם על התמונה הגדולה – עיצוב התקרה צריך להתאים לעיצוב של מרכיבים אחרים בחלל העבודה. תקרת גבס גם מאפשרת עיצוב נועז ומקורי או עיצוב שמרני ונקי. כמו כן ניתן גם לשלב בה תאורה מתקדמת שמשפיעה רבות על העיצוב הכלל. בחירת התקרה חייבת לכלול בחינה של המראה שלה שיכול להשפיע על האווירה בחלל העבודה. במקרים מסוימים – במקומות שבהם אנחנו מקבלים לקוחות, למשל – יש חשיבות גדולה במיוחד למחשבה מעמיקה בנושא העיצוב וההשפעה שלו על היחס של הלקוחות לבית העסק שלנו.

בחירה נכונה של תקרת גבס קודמת להתקנה שלה וחייבת לזכות לתשומת הלב המלאה שלנו. מחשבה נכונה ותכנון נכון יחסכו מאיתנו טעיות ויאפשרו לנו להגיע לפיתרון הטוב ביותר בעלות הטובה ביותר.

***

מוגש בחסות אורבונד - אורבונד מציעה לענף הבנייה קשת רחבה ועשירה של מוצרים ביניהם מוצרים בייצור מקומי ומוצרים המיוצרים על ידי חברת KNAUF הגרמנית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה