שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2355
מאמרים: 7348
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

5 תקלות נפוצות במכונת כביסה


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

מכונת כביסה היא בדרך כלל המוצר החשמלי שעובד הכי הרבה בכל בית. מכונות כביסה, מכל הסוגים, נוטות להתקלקל לאחר זמן מה בעקבות בלאי שמוצר מהשימוש המוגבר.

ברור כי ישנם הבדלים משמעותיים בין החברות השונות ויש מכונות כביסה איכותיות יותר ופחות, אבל חשוב להכיר את התקלות הנפוצות ביותר שמתרחשות במכונות כביסה כדי לדעת מתי יש צורך להזמין שירות תיקון מכונת כביסה ומתי ניתן לפתור את התקלה באופן עצמאי.

על מנת להכיר את סוגי התקלות, ניתן לחלק אותן לפי חלקי המוכנה השונים בהם הן מופיעות בדרך כלל.

 

חלקי מכונת הכביסה שנוטים להתקלקל

 

*חיבור וניקוז המים- כאשר מפעילים את מכונת הכביסה ומגלים כי הבגדים נשארים יבשים, בדרך כלל זה אומר שקיימת תקלה בחיבור המכונה למערכת המים. במקרים רבים ניתן לפתור תקלה זו לבד על ידי בדיקה וחיבור מחדש של המוכנה לברז המיועד לה. לעיתים החיבור מתרופף או זז ממקומו וכל מה שצריך לעשות זה לחזק אותו. במידה וזה לא עוזר, כדאי כמובן להזמין שירות תיקון מכונת כביסה.

בעיה נוספת שעלולה להתרחש בנושא המים היא בצינור ניקוז המים מהמכונה החוצה. תקלה בצינור המים תגרום לנזילה או סתימה ובדרך כלל מומלץ להזמין טכנאי תיקון מוכנת כביסה לטיפול בבעיה.

 

*לוח הבקרה-ישנם שני סוגים של לחות בקרה למכונות כביסה- מכני ודיגיטלי. לוח בקרה מכני נוטה להתקלקל פחות כיוון שהמנגנון שלו הרבה יותר פשוט. בלוח כזה יש לעיתים בעיות בכפתורים שנתקעים או יוצאים ממקומם וברוב המקרים ניתן לתקן אותם לבד. לוח בקרה דיגיטלי הוא מורכב הרבה יותר ונמצא במכונות כביסה משוכללות יותר. כאשר ישנה תקלה בלוח כזה בדרך כלל יש צורך בשירות תיקון מכונת כביסה.

 

*תרמוסטט- כמות החום הנדרשת עבור תכניות שונות של המכונה היא שונה. ניתן להבחין בתקלה בתרמוסטט כאשר המים מתחממים יתר על המידה או להפך. תקלות מסוג זה בדרך כלל מצריכות שירות תיקון מכנת כביסה.

 

*רצועת הנעה- תקלה ברצועת ההנעה של מכונת הכביסה תגרום לקולות חריקה, ריח שרוף או לכך שהתוף יפסיק להסתובב. רצועה זו עלולה להגיע למצב של שחיקה או להתנתק ממקומה. בכל אחד מהמקרים חלק זה אינו ניתן לטיפול באופן עצמאי ומצריך הזמנת טכנאי.

 

*תוף המכונה- התוף הוא למעשה החלק המרכזי בכל מכונת כביסה, אליו מכניסים את הבגדים. לתוף יש מנוע וחגורה שמחזיקה אותו- כל אחד מאלה עלול להישחק ולהתקלקל ולגרום לכך שהתוף יסתובב באופן איטי מדי או יפסיק לזוז בכלל. לטיפול בתקלה בתוף המכונה יש להזמין שירות תיקון מוכנת כביסה ולא לנסות לפתור את הבעיה לבד.

 

ניתן לראות כי קיימות תקלות רבות ושונות שעלולות להופיע בתפקודה של מכונת הכביסה. חשוב לא להילחץ ולנסות לאתר את הקלה ולבדוק האם היא ניתנת לפתרון מיידי או שיש צורך בהזמנת שירות תיקון מכונת כביסה. חשוב לציין כי אם המכונה נמצאת עדין תחת אחריות היצרן- כדאי להזמין טכנאי מורשה בכל מקרה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה