שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

אדריכלות - להתאים את העיצוב לבית


אסף יהלומי
 
 

אחד השלבים האהובים על כל בני זוג, אשר נכנס לבית חדש, הוא שלב עיצוב הבית. שלב עיצוב הפנים, זה השלב בו הם יוצרים מהבית, מקום שמתאים לדמותם ולמעשה מעניקים לו אופי משלו. שלב זה דורש זמן וכסף, אך בסופו של תהליך, אם התוצה יוצאת לשביעות רצון בני הזוג, אזי שאין זה חשוב כל כך המחיר או הזמן שזה דרש.

עיצוב בית, הוא איננו דבר פשוט. הסיבה היא, שיש להחליט הרבה החלטות ולקוות שבסוף, הן יובילו לתוצאה טובה, יש לקוות שהכל גם יצא לפועל כפי שתוכנן על הנייר. אומנם בעת התיכנון ניתן להשתמש בשירותיהם של אדריכלים מנוסים, אך על מנת ליצוק לבית אופי אישי, ההחלטה צריכה להיות של בני הזוג בלבד.

בטרם נפרט על סוגי עיצובים ועל נקודות מסוימות שיש לשים לב אליהן, עלינו לזכור, עיצוב בית הוא עיצוב חלקי ושלם. רוצה לומר, מצד אחד עלינו לבצע עיצוב פנים עבור חדרים שונים בנפרד, קרי, אדריכלות פנים עבור סלון, חדר שינה  וכן הלאה. כך כל חדר יעוצב בהתאם למטרה אותה הוא משרת. אך במקביל יש לוודא, שכל החדרים ביחד, מעוצבים בצורה שיוצרת שלם גדול, עיצוב בית אחיד.

כיצד מעצבים את הבית בצורה חלקית שייצור שלם גדול? זה יכול להתחיל בצביעה של הקירות. הקירות יכולים להיות צבועים בצבעים בהירים דומים, גם אם לא אחידים. מה שיעניק לכל חדר צבע משלו אך ייצור דמיון מסוים בין החדרים. באופן דומה ניתן לנהוג עם הרהיטים. אומנם סוג הרהיטים יהיה שונה מחדר לחדר, אך צבעם יכול להיות דומה, גם אם מדובר בהתאמה בין חדרי שינה בלבד, לעומת סלון ופינת אוכל שהינם שונים.

אך ההתאמות השונות, צריכות להתבצע באמצעים גדולים יותר. למשל, אם החלטנו להתקין פרקט בסלון, אז נימנע מהתקנת ריצוף רגיל בשאר הבית. עדיף להתקין פרקט בכל חלקי הבית, כדי ליצור את ההתאמה. התאמה דומה נעשה גם כאשר נתקין חלונות או תריסים בבית. אז העיצוב יהיה דומה בכל אזורי הבית גם מבחינה חיצונית.

על מנת לעצב את הבית, עלינו לבחור כמובן את סוג שאנו מבקשים לערוך. אופציה אחת לעיצוב, הוא העיצוב השמרני, הישן. מדובר בעיצוב של ריהוט כבד, שטיחים גדולים, תמונות גדולות על הקיר, מדובר בעיצוב שהופך את החדר לצפוף יותר אך גם חם יותר.

לעומתו יש את העיצוב החדשני יותר, עיצוב היי טקי, של מרווחים גדולים, רהיטים בהירים אשר מרוחקים אחד מהשני, קירות אשר מציגים תמונות מודרניות יותר וסדר מובנה. לצד שתי גישות אלו, יש את גישת הכפר. עיצוב שמבוסס על ריהוט מעץ, יותר עציצים, עיצוב שייחשב יותר "זרוק", פתוח ומרווח.  אפשר להשתמש כמון בגישות שונות של אדריכלות ירוקה לעיצוב ותכנון חכם של הבית

הבחירה של סוג העיצוב, צריכה להתקבל כמובן גם על פי מבנה הדירה, יכולתנו הכלכלית אך בראש ובראשונה על פי האופי שלנו.  אם יש לכם גינה או חצר, אל תשכחו לקחת בחשבון פרמטרים שלה גם, כולל שימוש במדריך אדריכלות נוף שיכולים להיות לכם לעזר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה