שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

איך מייצרים צבעים שונים?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

מגוון עצום של צבעים ממלא את עולמנו. משחר ההיסטוריה נעשה שימוש בצבעים למטרות דקורטיביות, החל בצביעת בדים ללבוש, צביעת הבתים, למטרות אומנותיות כגון צביעת פסלים ויצירת ציורים, וכלה במטרות קוסמטיות כמו צביעת השיער. ישנו מגוון עצום של שיטות ייצור והפקת צבעים למגוון עצום של מטרות, משיטות מסורתיות של הפקת צבע טבעי מצמחים, ועד ייצור תעשייתי של צבעים למטרות ייעודיות, כגון, צביעת מתכת, צביעת עץ, קירות, בדים, וכדומה.

בימים עברו, הופק צבע ממקורות שונים ומגוונים, החל בצמחיה וכלה בהפקת צבע ממינרלים שונים כגון תחמוצת של מתכות שנכרתה מהאדמה.

 

מהו צבע?

 

צבע הינו תערובת המכילה, ברובה, שלושה מרכיבים עיקריים: פיגמנטים, המעניקים לצבע את הגוון המבוקש, חומרים מקשרים, שהינם החומר המקנה לצבע יציבות וחוזק כאשר הוא מתייבש, ונוזל מדלל, שמטרתו למנוע התייבשות הצבע טרם זמנו, ושומר על הצבע במצב נוזלי ונוח לצביעה. הפיגמנטים הינם משפחה של חומרים שמקורותיה שונים, ועשויים להיות מופקים ממגוון גורמים. החומרים המקשרים בהם נעשה שימוש בתהליך יצור הצבע, הינם חומרים הבנויים ממולקולות ענק ומכונים פולימרים.

 

כדי להתאים את הצבע למטרות שונות, כגון, צביעת עץ, מתכת, קירות וכדומה, הנוזל בו עושים שימוש אינו בהכרח מים, ולפיכך, ישנם צבעים על בסיס שמן או בסיסים שונים אחרים. כדי לשנות את תכונות הצבע ולהתאימו בצורה אופטימאלית לשימוש, מוסיפים לצבע תוספים שונים, לדוגמא, תוספים למניעת חלודה, תוספים לעיכוב בערה, תוספים למניעת חדירת מים, או תוספים נגד פטריות וחיידקים.

 

ייצור צבע תעשייתי:

 

ייצור צבע תעשייתי מתבצע במפעלים. מערכת הייצור מורכבת מתת מערכות שבכל אחת מהן מתבצע שלב אחר של תהליך הייצור. ייצור צבע חייב להיות במערכת מבוקרת על מנת לשלוט על איכות התוצר הסופי. למערכת יצור צבע יש מערכות הבקרה הכוללות: בקרת איכות המוצר, בקרת איכות הסביבה ובקרת בטיחות. תהליך ייצור הצבע מתבצע בארבעה שלבים עיקריים:

 

·         טחינה – בשלב זה נטחן הצבע יחד עם הפולימרים, על מנת לקבל חלקיקי טבע טחונים היטב ומעורבים עם הפולימרים, לקבל גוון אחיד של הצבע.

·         השלמת גיוון הצבע – בשלב זה יתווסף החומר המקשר לתערובת הפיגמנטים הטחונים עם הפולימרים, לקבלת גוון סופי מבוקש וצמיגות צבע מתאימה.

·         שילוב תוספי צבע – בשלב זה, ישולבו לתערובת תוספי הצבע לפי השימוש הרצוי ומטרות הצביעה.

·         שלב המילוי והאריזה – בשלב זה הצבע המוגמר יחולק למיכלי האריזה, על מנת להביאו לצרכן הקצה, אחרי שעבר במערכת בקרת האיכות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה