שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

גופי תאורה למטבח


איציק דר
 
 

אומנם לא תמיד אנחנו שמים לב לכך, אך אין ספק כי התאורה משחקת את אחד התפקידים החשובים ביותר בכל חלל. כפי שאנחנו לוקחים מאליו את האוויר שאנחנו נושמים, כך גם את התאורה, שידוע לנו שהיא אמורה להיות בכל מקום, אך מלכתחילה היא הגיעה ממקום מסוים, לא? כאשר מתכננים חלל, התאורה היא זו שברוב המקרים תשנה את העיצוב, תוסיף לו או תגרע מיופיו, הכול תלוי איך וכמה. בימנו, גופי התאורה משמשים לא רק ככלי פונקציונאלי העונה לדרישותינו, אלא גם כמוצג, שבדרך כלל בולט מכל השאר, מאחר והוא תלוי על תקרה לבנה וריקה.

חלל נקי במטבח

כאשר מחפשים אחר גופי תאורה למטבח, יש לבדוק שני קריטריונים, אחד הוא לוודא כי גוף התאורה אינו חשוך ואין באפשרותו להאפיל על האור הטבעי של הנורה והשני הוא ליצור חלל נקי ומראה מינימליסטי, מאחר שהמטבח משמש בין כה וכה לבישול, אשר בדרך כלל יוצר עומס ושימוש באביזרים רבים. על כן, גוף תאורה מינימליסטי ונקי, אשר נבלע בתקרה ואינו מושך תשומת לב מיותרת, יאפשר ריכוז מלא בפונקציה החשובה המתרחשת במטבח, שהיא בישול. המטבח מצריך תאורה גדולה וחזקה, לכן ברוב המטבחים המודרניים ניתן לראות גופי תאורה למטבח מרכזיים המאירים על כל החלל ויחד עמם, גם תאורת לד חבויה מסביב לארונות המטבח, בכדי להעניק אור גדול ולא להעמיס על עיניו של המשתמש במטבח.

אירוח במטבח

כיום, תכניות הבישול גרמו לאנשים רבים שלא הייתה להם זיקה לבישול, לשהות שעות רבות במטבח. יחד עם זאת, דפוסי האירוח השתנו וכעת הם סובבים לרוב סביב אוכל וסביב מנות יצירתיות וחדשות. ישנם כאלו שיארחו במטבח עצמו, במידה והמטבח רחב ויש בו אי או שולחן גדול לאירוח. מאחר והן הבישול והאירוח נעשים באותו חלל, כדאי להתקין מספר סוגים של גופי תאורה למטבח, כך שמצד אחד יאפשרו ראיה טובה בבישול ומצד שני ייצרו אווירה נעימה ורכה בזמן האירוח. הטכנולוגיה ממשיכה להתקדם ולפרוץ למקומות חדשים ועמה גם פתרונות התאורה המיוחדים, שנותנים תחושה עתידנית ולעיתים אף לא מציאותית


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה