שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

דגשים בבחירת דלתות פנים לבית


סיגל
 
 

תחום עיצוב הבית הולך וצובר תאוצה בעשורים האחרונים. אנו עדים לשינויים ומגמות רבות אשר נובעים בעיקרן משילוב אלמנטים חדשים שבעבר לא היו נגישים לבני המעמד הסוציו אקונומי הבינוני ומטה. לעומת העשורים האחרונים, כיום רבים מבינים כי ביכולתם לשנות את כלל המראה הכללי של הבית על ידי שילוב אלמנטים הכוללים מגמות עיצוב, שילוב צבעים וכדומה. לרוב, משנים את עיצוב הבית בתהליכי שיפוצים כלליים לבית, לקראת כניסה לבית חדש וכדומה. ככל שניתן יש לערוך שיעורי בית רבים על מנת לקבל תמונה כוללת לגבי סוגי עיצוב שונים, שילוב אלמנטים וכמובן המחיר המשתנה. אחד התחומים אגב שהשתלב בצורה גבוהה מאוד בנושאי עיצוב הבית הוא נושא דלתות פנים.

אם מסתכלים על תחום הדלתות הפנימיות לבית, הרי שאנו מקבלים נושא שקיבל תמורה רצינית בשנים האחרונות. בעבר הלא כל כך רחוק (לפני כשני עשורים), הבחירה הייתה קלה מאוד. מספר נמוך של גוונים ודלת באיכות ירודה יחסית (מילוי כוורת אשר לו מאפיינים בעייתים (הרחבה בהמשך), כמו כן, על דלתות פנים מעוצבות לא היה בכלל על מה לדבר (היה תחום השמור לרוב למשרדים ודירות יוקרה). אלו הם התמורות והשינויים הגדולים ביותר בתחום זה:

1. איכות - התמורה הגדולה יותר היא בתחום האיכות. בעבר, היינו מקבלים דלת פשוטה יחסית, העשויה בתוכה מילוי מסוג כוורת וקרטון דחוס. הבעיה הגדולה הייתה בעיקר שהדלת לא הייתה איכותית מדי. הדלת הייתה בעלת נטייה להתנפח בעקבות פגעי מים ומזיקי עץ שונים. כיום, איכות מילוי הדלתות השתנה מאוד. ניתן למצוא דלתות איכותיות מאוד, במגוון רחב של מילויים ובידודים. גם כיום מילוי הכוורת איכותי בהרבה מבעבר. לכל דלת קיימת שכבת הגנה תחתונה, אשר מגנה בפני רטיבות. בנוסף, ניתן למצוא חומרים איכותיים בהרבה אשר מאפשרים גם מניעת רעשי הסביבה (בידוד אקוסטי). כך למשל קיים מילוי הפלקסבורד המשלב למעשה שבבי עץ מעורבבים עם סיבי פשתן. ניתן לקבל מוצר איכותי בהרבה אשר מחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות של שימוש יום יומי. 

2. עיצוב - כיום, דלתות פנים לבית  הפכו לרהיט לכל דבר. העיצוב שלהן משתלב ישירות עם המראה הכללי של הבית. ניתן כמובן לשלב בין סוגים שונים של עיצוב. כמו כן, ניתן להתאים עיצוב זהה לכל הדלתות אך איכותן תהיה שונה בין חדר לחדר. כך למעשה נוכל לקבוע דלת לחדר האמבטיה איכותית מבחינת ההגנה בפני מים אך לא תהיה מבודדת רעשים (כל תוספת במילוי ועיצוב הדלתות מתבטא במחיר). ניתן למצוא סוגי עיצוב אשר מתבטאים במגוון צבעים רחב, שילוב אלמנטים וכדומה בשיטות שונות כגון הדבקה וכדומה. 

3. משקופים ופרזול - כיום ניתן ליצור מראה שונה לחלוטין לכל דלת במידה ומשתמשים במשקופים ופרזול שונה. כיום ניתן לבחור בין משקוף עגול, מרובע ואפילו נסתר (ניתן להוסיף משקוף קו אפס רק בשלב הבנייה לפני הטיח). כמו כן, ניתן לשלב ידיות שונות אשר משפיעות באופן ישיר על מראה הדלת. 

4. מחיר - בכל הנוגע לנושא מחיר דלתות פנים, אסור להתפתה ולרכוש את הזול ביותר. חשוב לעמוד על טיב הדלת מפני שלרוב מוצר זה מחזיק מעמד לאורך שנים. במידה ומוצאים דלת אשר יוצרה בארץ אחרת, חשוב לוודא כי לא בוצעה כל התאמה על מנת להתאים את מידות הדלת (ניסור החלק התחתון של הדלתות גורם לאיבוד שכבת המגן באופן ישיר). 

חשוב תמיד להכין את שיעורי הבית ולהפגין כמה שיותר ידע בנושא. כך ניתן מעט להוזיל את מחירי הדלתות על פני המחירים בשוק. שיהיה לכם בהצלחה!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה