שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

האם לדלת המשרד יש השפעה על הנכנסים אליו?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

אחת השאלות המרכזיות בפסיכולוגיה של דלתות, אם היה תחום כזה, היה בודק את השפעתן של דלתות על הנכנסים אליהן. לבטח ענקי שם ו-רוח היו מנסים לחקות את  פרופ' דן אריאלי בשימוש בדיסציפלינות מחקר ההתנהגות הרציונלית והכלכלה ההתנהגותית, והיו מתמחים בסוגים שונים של פסיכולוגיה של דלתות, ולבטח לא תהיה רק פסיכולוגיה דינמית של דלתות... אולם ראשית כל, האמנם יכולות דלתות להשפיע על העתיד? האם לדלת המשרד יש השפעה על הנכנסים אליו? האם לעתיד יש השפעה על העבר?

 

השפעת דלתות על העתיד

 

סביר שדלת המשרד לא תוכל לקבוע ולהשפיע באופן מוחלט על כל מי שעשוי להגיע אליה.

אולם ניתן לחשוב על מספר אופנים שבהם דלתות אמנם יכולות להשפיע על הפוסע בעדן.

כפי שהעולם מתחלק לשלושה סוגים של אנשים – אלה שיודעים לספור ואלה שלא; כך גם ניתן לחלק את אופני ההשפעה של דלתות על הנכנס בהן לשניים: הרושם הראשוני שמטביעה הדלת על העובר דרכה, והצטרפות לרושם הכולל מהחוויה הכללית ביציאה מן המפגש, לקראת המלצה או לאו לאנשים נוספים.

 

הרושם הראשוני

 

הרושם הראשוני שיוצקת ויוצרת הדלת ברוח הנכנס בה ביחס למקום אליו הוא נכנס: דלת עם חיפוי עץ לתחושה נעימה וחמה, או דלת עץ מגושמת מגולפת ויקטוריאנית -  לריחוק וניכור; דלת פח של גוטה במציצים, או צמד דלתות כנסיה עצומות וכבדות, מסותתות ומצוירות. לכולם השפעות שונות, ועל כול צריך לחשוב – ביחס לרצוי ולצורך: להרתיע – בכניסה למנהל הבנק; או לחבק – בכניסה לפסיכולוג. השקעה באסתטיקה ובנקיון – דוקא בשרותים צבוריים, או פתח ללא דלת – בבתי-סוהר.

 

הרושם הצטבר והמלצה לחבר

 

הרושם הכללי המעובד, מכיל גם אם באופן לא מודע את הדלת, וזה בסופו של דבר יגולם להמלצה או דחיה. בית-עסק שמעונין בלקוחות ירצה בשובם ובהמלצות חיוביות בהדבקה ויראלית – מהפה לאוזן – ומהמייל והסמס לשאר המדיה.

 

ומה בדלת עשוי להשפיע? בחשבון אחרון העיקר הוא בחזות הדלת. כמובן שבסופו של דבר מדובר בעיקר בחזות, בכובד ובמגע ומשקל הידית – ממש כרושם ראשוני בלחיצת יד, המצטרפת למראהו האלגנטי או המוזנח או הלא ברור של הלוחץ. לדלת השפעה משלה, והיא מצטרפת לרושם כללי: ברור – טוב או רע,

או מבולבל ולכן פוגע. מכאן שיש לשים לב: אל להם להמוני בית ישראל, בקריאתם דברים אלה, להשקיע רק והכל בדלת: הדלת כאמור מצטרפת לרושם כולו, ולכן יש לחשוב ראשית על הצורך: מה רוצים להביע, ובשאיפה גם שמה שרוצים להביע יהיה נכון – ומתוך קומפוזיציה שלמה והרמונית של פרטים – לעצב גם את הדלת. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה