שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

ההפתעה על הנפט והסולר


טל דרבוקה
מרקטינג פוסט - הנו מגזין לשיווק, פרסום ועשיית כסף באינטרנט המוביל בישראל. המגזין מחלק תכנים, קורסים, ספרים, ראיונות עם מומחים וכלים נוספים ללימוד והעשרה בתחום.
 
 
 

אחד התחליפים לדלק, אשר נכלל כאחד  מפורצי הדרך בעולם הוא הנפט, והסיבה לכך הוא שמצאו לנפט שימוש רב, כמו למשל שימוש למטרות חימום כמו נפט לקמין, שימוש למטרות הנעה, ועוד. הנפט מופק מהים, מובא היישר אלינו, ומשומש כהוגן. מאמרים רבים מדברים על הצריכה של הנפט כמזהם מאוד גדול, אך מטרת מאמר זה הוא להרגיע אתכם, ולהגיד שיש לנו חדשות טובות בשבילכם, והשימוש בנפט הרבה יותר חסכוני וידידותי מאשר חשמל או בנזין, ובנוסף מחיר נפט לחימום ביתי יותר זול מהחשמל. כיצד? על כך נפרט בהמשך המאמר.

היסטוריית הנפט

הנפט הופק לראשונה למטרות הנעה בלבד, מאחר וגילו כי הוא מסוגל להניע רכבים כבדים בצורה הרבה יותר טובה מבנזין. הסיבה לכך היא בגלל שההצתה של הנפט היא קשה יותר, ותהליך הבערה שלו הוא הרבה יותר ארוך משל בנזין, כך יצא שכמות הסולר המבוזבז הוא הרבה יותר קטן מכמות הבנזין אשר מתאדה מהר באוויר.

כיצד משתמשים בנפט כיום?

השימוש העיקרי של הנפט כיום הוא למטרות הסקה, ובנוסף מפיקים מהנפט את הסולר. אחת שיטות ההסקה היא השימוש בנפט לקמין. נפט לקמיןהוא חומר חסכוני שמחמם את הבית בצורה הרבה יותר יעילה מחשמל. מדוע? מהסיבה כי הבערה שלו הרבה יותר איטית, לדוגמה החשמל שמתבזבז הוא הרבה יותר יקר מהסולר, והסיבה לכך היא כי ייצור החשמל לוקח כסף רב, הרי שרוב החשמל בישראל מופק משריפת פחם.

מדוע כדאי לצרוך נפט לקמין?

הקמין מקנה אווירה רומנטית. הריח של האש מתוך הקמין, והשילוב של העצים בפנים היא ממש חוויה חורפית מושלמת, לצד בן או בת הזוג.

כמה גבוה מחיר נפט לחימום ביתי?

מחיר נפט לחימום ביתיאינו גבוה לעומת החימום בחשמל. אספקת הסולר מספיקה לפעמים ליותר מחורף אחד, כך שנוצר חיסכון גדול מבחינה כלכלית.

האם הנפט מזהם?

בעבר, הייתה שיטה להפיק את הסולר בצורה שמנונית יותר, והיא באמצעות הוספת גופרית. במהלך השנים יצא גילוי לאור שחשף כי הסולר מזהם את הסביבה. מאז, הפחיתו את כמות הגופרית בסולר, עד שמצאו חומר אחר טוב יותר שעושה את הסולר שמנוני יותר. ולכן, הנפט כיום הרבה יותר ידידותי לסביבה מפעם, כמובן יותר ידידותי מחשמל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה