שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

הכל על דקים


jhoen ron
 
 

אם תהיתם מנין נולדה המילה דק, הרי שמקורה הוא בימאות, במילה Deck, שציינה את אדני הסיפון בנמל. הדקים ההם היו גסים ומחוספסים, שחוקים מלחיכת הגלים וממלח הים. לעומת זאת, עולם הדקים לבית, לחצר ולמקומות ציבוריים הוא עולם אחר לגמרי.

 

כשהדקים התחילו במעבר מנמלי הים אל היבשה, הם היו יותר קרובים למקור – עם רווחים בין הקורות ומראה גולמי ומסיבי יותר. אך כיום תחום הריצוף בדק השתכלל והשתבח. הדקים הפכו ליותר ויותר מעודנים ומעוצבים. חלקם נראים בדיוק כמו רצפות הפרקטים שבפנים חדרי הבית, ועל כן ניתן לשלבם עם מראה הפרקט הביתי ליצירת המשכיות ביציאה אל המרפסת ואל חצר הבית. הדקים מגיעים במבחר צבעים, גוונים, טקסטורות ועיצובים, באופן היוצר עולם שלם של אפשרויות בחירה ועיצוב. יש אפילו סוגים של דקים מיוחדים, עמידים יותר בפני מים, המוצעים כיום כריצוף טרנדי ומיוחד לחדרי אמבטיה ושירותים, שרצפת פרקט היא עדינה מדי עבורם.

 

עמידות הדק

 

כדאי להדגיש כאן את נושא העמידות של הדקים, שהוא המבדיל ביניהם לבית רצפות פרקט. כפי שהזכרנו, ישנם דקים מעודנים ומעוצבים הדומים מאוד לריצוף פרקט, אולם ההבדל הניכר הוא במה שנותר חבוי מעין – וזו הינה בדיוק העמידות של סוג ריצוף זה.

 

פרקט עץ, כידוע, אינו חובב מים. אך בחצר ובמרפסת הפתוחה אי אפשר להימנע מרטיבות. ואין מדובר רק על גשם – ישנו גם הטל המכסה הכל לעת בוקר, הלחות באוויר הפתוח לעומת הבית המוגן והממוזג, וכן הלאה. מהצד השני, הריצוף בחצר צריך להתמודד גם עם הבעיה ההפוכה, קרי קרינת שמש ישירה וחזקה וחום רב. אי לכך נוצר הצורך בשימוש בדקים כאופציה מחוזקת, עמידה ואיתנה יותר בפני נזקי מזג האוויר והסביבה החיצונית. במקום שבו הפרקט יישחק ויינזק במהירות, הדק משמש כאלטרנטיבה חכמה וטובה יותר.

 

כפי שהזכרנו קודם, דק יכול לשמש גם בפנים הבית, ובמיוחד בחדרים רטובים יחסית, נוכח יתר עמידותו מול הפרקט.

 

לפיכך, לא כל סוג עץ יכול לשמש לבניית דק, שכן חשוב להשתמש בעצים עמידים יותר. בכל עץ שנבחר, קורות הדקים עוברות תהליכי החדרת חיטוי נגד מזיקים ואיטום נגד לחות, כדי להפוך אותן למחוזקות עוד יותר.

 

דקים כחלק מעיצוב בריכה

 

יכולת העמידות שלהם הפכה את הדקים לריצוף מועדף עבור בריכות שחייה או אמבטיות ספא בחצר ובמרפסת, כפי שניתן לראות בצימרים רבים. ריצוף עץ בדמות דקים הינו נפלא במקומות אלו, גם בשל מראה העץ היפה וגם בגלל יכולת הבידוד ונעימות הדריכה על משטחים אלו.

 

יש לזכור שכאשר מתקינים דקים סביב בריכה או ג'קוזי, יש לתכנן היטב את כל הדברים הדרושים בשטח – קרי, מעבר הצנרת, הברזים וכן הלאה, ומשקל המערכת המותקנת על הדק. בתכנון נכון ניתן ליצור סביבת דקים נפלאה וחכמה, שתשדרג עד מאוד את מראה החצר.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה