שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

המעקות וחשיבותם בבית


אסף יהלומי
 
 

ניתן לשלב כיום מעקות מעוצבים על ידי תכנון יעיל עם פריטים וגוונים היוצרים אוירה ביתית, מעקות אלומיניום עם ציפוי עץ פנימי, ויחד עם זאת, יצירה של אווירת יוקרה ואלגנטיות.

(אחד האלמנטים העיצוביים הבולטים כיום בעיצוב הבית הינם המעקות , בעיקר לכיוון הנוף הנשקף מדירת המגורים). נוף לכיוון הים או ההרים, משקף את היופי החיצוני של הבית הנשקף מדירת המגורים. אחת המטרות של מעקות לבית היא, לקיים מגע בין החלל הפנימי של דירת המגורים לבין העולם החיצוני, על מנת ליצור תחושה של שייכות והשתלבות בסביבה הכוללת, פנים וחוץ .

מלבד פן העיצוב למעקות ישנם עוד שני תפקידים עיקריים, הראשון ניקיון, אנשים רבים אוהבים לגעת בקירות כאשר הם עולים במעלה המדרגות או במסדרונות ולעיתים משאירים סימני ידיים.

קיימים מספר סוגי מעקות נסקור אותם בקצרה :

·         מעקות זכוכית - מעקה שקוף ואינו חוסם את חלל הבית, במעקה משולבים אלמנטים ממתכת, עץ על מנת להעניק נקודת אחיזה וגימור יפה.

·         מעקה עץ - מעקות העשויים מ 100% עץ ומאפשרים עיצוב קל ונוח, שלל צבעי עץ טבעי ומעניקים לבית חמימות.

·         מעקות מתכת - מדובר בחומר קשיח שניתן לעצבו כמעט בכל צורה שתחפצו, מעקה מתכת מצריך עבודת נפח על מנת לעצב, לסלסל, ולקפל את המתכת.

·         - מעקות ברזל מיוצרים ע"י נפחים אומנים בטכניקות עתיקות ומודרניותבעבודת יד בלבד. שיטות העבודה מדגישות את ההבדל בין מעקה תעשייתי לבין מעקה שהינויצירת אמנות והתאמתו מושלמת לחדר מדרגות הנמצא בביתכם.

·         מעקה משולב- מעקות משולבים הינם מעקות המשלבים מספר חומרים יחדיו, כגון: נירוסטה, זכוכית, עץ, ברזל, פליז וכדומה. יחדיו ליצירת מעקה מיוחד ומושלם.

הפן הנוסף והחשוב ביותר הוא בטיחות, מעקות הם אלמנט יציב בו ניתן להיאחז כאשר עולים או יורדים מן המדרגות ומאפשרים להישען עליהן בבטחה.

(מעקות בטיחות הם דבר מאד בטיחותי) חוץ מעצם היותם פריט עיצובי מאוד.
המעקות עוזרים מאד לרוב לאנשים מבוגרים שלהם קשה קצת ללכת והשרירים שלהם בידיים וברגליים חלשים יותר וקשה להם לאחוז את עצמם וגם לעמוד לאורך זמן מה מכיוון שאין עמידות שרירים כתוצאה מהזקנה.

ישנם (מיני סוגים) רבים של מעקות בטיחות:
יש מעקות בטיחות בצורת ספיראלה ויש מעקות בצורה ישרה,יש גם בעיגול, ויש גם מרובעותמעקות בטיחות מהונדסות בהתאם לצורתם של המדרגות .

ישנה גם חשיבות למיקום מעקות בטיחות במבנה. אם יהיו רחוקים מידי מגרם המדרגות, אנשים לא יוכלו להיעזר בהם ולכן חשוב מאוד לבחור מיקום טוב ויציב למקם מעקות בטיחות ושהמרחק בין המדרגות יהיה מותאם לאחיזה של הזרוע של אותו בן אדם.

בעת בחירת המעקה יש לשים דגש לחוזק של המעקה ולסוג החומר ממנו בנוי המעקה, כגון זכוכית משוריינת עובי האלומיניום או העץ וחיזוק המעקה לקיר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה