שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

התייחסות לכל פרט - עיצוב פנים


לין לוי

בברכה.

 
 

עיצוב פנים – התייחסות לכל פרט ופרט
חשבתם שעיצוב פנים הוא רק בחירת צבע או פריט חדש בחנות הקרובה? אז אולי תופתעו לגלות שמדובר בתחום רחב הרבה יותר, המצריך ידע ומומחיות בשילוב של ניסיון וכישרון. עיצוב פנים מתייחס לחלל הפנימי של בית/ משרד/ חנות, ובשונה מאדריכלות הוא אינו קובע את המעטפת החיצונית של המבנה. עיצוב הפנים של כל חלל מתחיל בדרך כלל בניצוץ של השראה, קונספט או רעיון המתורגמים אל דפי התוכניות. מעצב הפנים צריך להתאים את הרעיון או החלום לחלל הקיים ולנתונים שנמצאים בשטח, ופעמים רבות מדובר גם בהחלטה על שבירת קירות והזזתם ממקום אחד לאחר.

עיצוב פנים מתייחס לאדם שעבורו נועד החלל, ועל מעצב הפנים לחשוב על פתרונות שיתאימו לדרישות הלקוח. כך למשל מעצב פנים מחלק את החלל לחדרים, מגדיר מהו הגודל המתאים לכל חדר, ומתאים את התוכניות כך שיהיה נוח לעבור במסדרון, לשבת ליד הדלפק או להתרווח בסלון. בדרך כלל מעצב פנים בעל ניסיון ידע להכניס את הפונקציות הדרושות בחוכמה ותוך ראיה רחבה של הבית כולו. הוא ייצור זרימה בין החדרים, יחשוב על פתרונות אחסון יצירתיים, ישתמש בכיווני האוויר ומקור האור בחלל וכן הלאה.   

עיצוב פנים אחראי כמובן גם על הכנסת יופי וסגנון לבית, ובנושא זה השמיים הם הגבול. בכל הקשור לעיצוב פנים מדובר בתחום עמוס בחידושים, החל מחומרים שונים שיוצאים אל השוק, דרך מעצבים שמוצריהם כובשים את המדפים, ועד לאופנות מתחלפות. אחד מהענפים המורכבים בתחום זה הוא ענף המטבחים, ובשל העובדה שעיצוב מטבח דורש הרבה מחשבה ומומחיות בשנים האחרונות ניתן למצוא מעצבי פנים המתמחים בעיצוב ספציפי של חדר המטבח. בכל אופן אם אתם מבולבלים מכל המבחר והשפע שמסביב- מעצב פנים מקצועי יוכל להנחות אתכם בחנויות השונות ולעזור לכם להתמקד במוצרים המתאימים לכם.

בניגוד לדעה הרווחת לא כל אחד יכול לבצע עיצוב פנים בעצמו, ובהחלט כדאי להיעזר באיש מקצוע מתאים שבקיא בשפת התוכניות, שמכיר את המערכות השונות (האינסטלציה, החשמל וכדו'), שיוכל להפנות אתכם לבעלי מקצוע טובים או בקיצור שיוכל להפוך את החלום שלכם למציאות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה