שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

טיפים בתחום הריצוף לבית


סמדר לוי
 
 

תחום עיצוב הבית, בנייתו ושיפוצו מעלים שאלות רבות בנוגע לתכנון, תקצוב ועזרה של אנשי מקצוע ממגוון תחומים. אחד מן האזורים המרכזיים בעיצוב הבית הינו הרצפה. היות וזהו אזור שמיש ביותר, מן ההכרח שיושמו עליו חומרים עמידים, איכותיים המקנים אסתטיות ובטיחות. גם קירות הבית מהווים גורם עיצוב עיקרי, וניתן לשלב במקביל לרצפה גם חיפוי קירות התואם , משלים הוא מהווה נקודת עניין אחרת.

 

ישנם המון סוגי אריחים ומרצפות שונות. ניתן למצוא גודל, צורה, צבע, גוונים, טקסטורות – בהתאמה לרצפה ולקירות הבית. ניתן לומר בוודאות כי השמיים הם הגבול בתחום ריצוף הבית  וסביבתו.

 

מעוניינים לדעת איך בוחרים ריצוף לבית? רוצים טיפים שיקלו על הבחירה שלכם בתחום של ריצוף חוץ? להלן כמה טיפים שימושיים:

 

- תכנון – תכנון איכותי הוא למעשה הפיתרון הכי טוב שתוכלו להעניק לעצמכם. במידה ואינכם יודעים כיצד להתמודד עם הנושא, תמיד תוכלו לעשות שימוש במעצב/ת פנים או קבלן שיפוצים.

 

צבע – אחד מן הקריטריונים המשפיעים על נראות הבית הן מבפנים והן מבחוץ – הינו שילוב צבע נכון. ניתן ליצור צבעים מנוגדים המשלימים אחד את השני, או להמשיך באותו גוון לכל רצפת הבית, קירות וחוץ.

 

גודל – גודל המרצפת מעניק אסתטיות ותחושת זרימה. לכן – במידה ומדובר בחלל קטן יש צורך במרצפות ארוכות וצרות, או קטנות. כאשר מדובר בחללים גדולים – ניתן להשלים את מראה הבית בכל גודל מרצפת. למראה אחיד מומלץ לעשות שימוש בגודל מרצפת 60*60 מינימום.

 

איכות – איכות מרצפת נמדדת ראשית מחומר הגלם, או שילוב החומרים ממנו היא עשויה. החומר מעניק עמידות, חוזק וחסינות מפני עומסים, שחיקה ועוד. ישנן מרצפותהמגיעות עם ציפוי המונע חדירת נוזלים, והכתמת המרצפת. ובנוסף מעניק עמידות בפני שריטות – מגרירת רהיטים, ונפילת חפצים.

 

אנשי מקצוע – ריצוף איכותי מבוצע על ידי רצפים מומחים. הדגש על מומחים – לעיתים בזמן הריצוף, מתגלים שינויים לא צפויים, כגון: רצפה לא ישרה, מדידה לא אחידה של השטח ועוד. בעל מקצוע מיומן ומומחה בריצוף, יכול לפתור כל בעיה במקום עצמו. לכן יש צורך לשים לב לגיבוי ההסכם בחוזה חתום, לציוד, מיומנות העובדים, ועמידה בתקציב ולוח הזמנים.

מחירים- כיום שלל האפשריות הוא עצום יותר מעבר. לכן גם טווח המחירים גמיש יותר. מומלץ מאוד לערוך סקר שוק, לבדוק את איכות החומרים והחליט על תקציב מתאים לפרויקט. כדאי לבדוק האם יהיה זול יותר לרכוש את הריצוף לבד או דרך בעלי המקצוע.

 

שיהיה לכם שיפוץ קל ונעים!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה