שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

מה בין אבקות אלקטרוסטטיות, צביעה והדפסה במדפסת לייזר.


יובל

yuvalzz02

 
 


אבקות אלקטרוסטטיות הן אבקות המשמשות לצביעה או לציפוי, כאשר הדבר הגורם להן "להידבק" לחפץ או לפריט הוא הימצאותו של חשמל סטטי המצוי בפריט אותו הן אמורות לצבוע. החשמל מושך את האבקות האלקטרוסטטיות אל הפריט ומדביק אותו אליו. צביעה באמצעות אבקות אלקטרוסטטיות משמשת בעיקר לצביעת מוצרי מתכת או חלקי מתכת , אבל נעשה שימוש בעקרון דומה בתחומים שונים. למשל, מדפסות לייזר ומכונות צילום פועלות באותו עקרון, פחות או יותר.

כיצד מתבצעת צביעה באמצעות אבקות אלקטרוסטטיות?
תחילה מכינים את השטח או המוצר המיועדים לצביעה באמצעות ניקוי באמצעים מיוחדים, ניקוי חול באמצעות גרגירי פלדה או באמצעות חול בזלת. הניקוי הזה מכין את שטח הפנים לצביעה, ומטרתו העיקרית קליטה טובה של האבקות האלקטרוסטטיות על המשטח בצורה שלא יתקלפו. אי ביצוע ניקוי או ביצוע לא איכותי, גורם לכך שהצבע יתקלף אחרי זמן קצר יחסית. ניקוי טוב בשיטה שתוארה או באמצעים כימיים אחרים מבטיח קליטה של הצבע בצורה שלא יתקלף במשך שנים ארוכות, אפילו עשרות שנים.

הצביעה מבוצעת בשיטה פשוטה: בשלב הצביעה נטענות אותן אבקות אלקטרוסטטיות במטען חשמלי, בעוד השטח המיועד לצביעה מחובר להארקה או נטען במטען חשמלי הפוך (משמעות שני התהליכים זהה, למעשה). בשלב הזה מתיזים את האבקה אל המשטח, והמטען החשמלי המנוגד פועל כמו מגנט, והאבקה נמשכת אל המשטח ומוצמדת אליו בחוזקה. בשלב הבא מכניסים את המשטח או המוצר לתנור אשר "קולה" את הצבע ומצמיד אותו באופן מוחלט אל המשטח.

הדפסה במדפסת לייזר מבוססת על אותו עיקרון: אבקה אלקטרוסטטית מצויה בתוך הטונר של המדפסת, ונמשכת אל התוף המסתובב שבתוך המדפסת, בתהליך מורכב שבסיומו היא מהווה מעין "נגטיב" של התמונה או המסמך המיועד להדפסה. בשלב הזה מועבר הדף כשמתחתיו כבל מתכת היוצר מטען חשמלי מנוגד, המושך, פשוטו כמשמעו, את האבקה אל דף הנייר, בדיוק בצורה הנדרשת. דף הנייר עובר בתוך תנור המחומם לטמפרטורה של כמה מאות מעלות הממיסה את האבקה אל תוך הנייר ומייבשת אותה.

חשוב לדעת כי צביעה באמצעות אבקות אלקטרוסטטיות היא ידידותית לסביבה, כיון שהאבקה אינה מכילה ממסים אורגניים שבהם נעשה שימש בצורות צביעה אחרות.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה