שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

עיצוב מטבח והסודות של מעצבי הפנים


ארבל אדריכ

ארבל אדריכלים - משרד מעצבי פנים

 
 

אין ספק שחלק גדול מהזמן שלנו בבית מבוזבז על שהייה במטבח. אנו מבשלים במטבח, אוכלים במטבח והרבה פעמים זה המקום שבו כל חברי המשפחה נפגשים. לכן, עיצוב מטבח הוא עניין כל כך חשוב והכרחי בכדי לקבל מראה בית מושלם. בעלי הדירות והבתים כבר הבינו זאת מלפני 10 שנים בערך, כאשר התחלנו לראות בישראל יותר דגש על עיצובי המטבח ומעבר להסתכלות עיצובית במקביל להסתכלות פונקציונאלית. היום אין מטבח שלא מעוצב על ידי מעצבי פנים למטבח.

ההיסטוריה וההשתלשלות של עיצוב המטבח

המטבח בראשית שנות ה-60 ועד שנות ה-90 היה נחשב לחדר פונקציונאלי בלבד. הוא לא היה מעוצב והחשיבה מאחורי הבניה שלו הייתה לבצע התקנה של ארונות עץ לאחסון כלי המבטח, מקום לשים את כל מכשירי החשמל הנדרשים (מקרר, תנור וכו') במקומות שיאפשרו עבודה נוחה ככל האפשר מבלי לקחת בחשבון את נראות המטבח. המבטח היה חלל עבודה נטו שבו היו מבלשים ותו לא. מעצבי פנים במרכז החלו להבין עם הזמן במהלך שנות ה-90 המטבח לא צריך להיות חלל מוזנח אלא להפך, המרכזיות שלו בתוך הבית יכול להוות בשבילם יתרון בכדי לחזק את סגנון עיצוב הבית ולהגדיל את הרושם מעיצוב הפנים. אז מעצבי פנים החלו לפתח עיצובים שונים למטבח ולקחת בחשבון שניתן יותר לשתף את עיצוב המטבח עם שאר חלל הבית. המטבח החל להיפתח כלי הסלון, היום אנו רואים את רוב המטבחים שפונים לסלון בחל משותף, ולקבל יותר דגש עיצובי בשילוב עם פונקציונאליות.

בשנים האחרונות גם התפתחו מגמות חיוביות מבחינת עבודת העץ. יותר ויותר נגריות החלו להתמקצע רק בביצוע מטבחים, מה שהעלה את איכות הגימור של ארונות העץ וייצר מגוון רחב יותר של פתרונות עץ למטבחים, החל מארונות הזזה מוסתרים ועד לפתרונות מיוחדים לכלים חשמליים ספציפיים. ארונות העץ גם משתלבים הרבה יותר טוב עם עיצוב המטבח בגלל שניתן להשיג עיצובים רבים ומגוונים יותר בהתאמה אישית על ידי הנגר, וזה חומר מצוין לכל מעצב פנים בתכנון העיצוב.

מיקום מכשירי החשמל עיצוב המטבח

מבחינת השימוש במוצרי חשמל הרבה דברים השתנו והתפתחו עם השנים. אם למשל בעבר התנור והכיריים היו מותקנים תמיד ביחד, היום ישנה הפרדה בין הכיריים לתנור על מנת לייצר יותר אפשרויות עיצוב נוחות של ארונות עץ. למשל מיקום המקרר במטבח בעבר לא היה מקבל חשיבות, היום יש חשיבות רבה לזווית פתיחת הדלת ומקימו האופטימלי במטבח שלא ייצר חלל קטן יותר. המקרר לרוב מונח בצורה פינתית עם זווית פתיחת מספיקה. קולטי אדים, שזה המצאה מהעשור האחרון, תופסים תאוצה ומותקנים כמעט בכל מטבח חדש. הם כמובן משתמשים פונקציונאליות לתפיסת אדים והימנעות משחיקה של ארונות העץ, אך גם נחשבים לאובייקט עיצובי שהרבה מעצבי פנים משתמשים בו בכדי לשדרג את מראה המטבח.

טיפים קטנים לגבי עיצוב המטבח

·         סדר במטבח הוא עניין חשוב. מומלץ ללכת על מיעוט של מדפים פתוחים או ארונות עם זכוכית שקופה, ככה תוכלו לקבל שקט בעין שכן מדפים פתוחים מראים המון עומס. עדיף כמה שיותר ארונות עץ מוסתרים.

·         מיקום הכיור חייב להיות באמצע בין המדיח המקרר והכיריים לעבודה יעילה יותר. אנו לרוב צריכים את הכיור במקביל לעבודה על המקרר, המדיח והכיריים. הכיור הוא המרכז של המטבח ללא ספק.

·         מומלץ להגדיר משטח עבודה במטבח, הרבה מעצבים משתמשים ב"אי", לסדר ופחות בלאגן במהלך שמבשלים.

·         השקיעו בשיש, הוא מעניק מראה כל כך חשוב לעיצוב הפנים של המטבח וחשוב שהשיש לשכם לא יהיה שיש שמתלכלך במהירות וסופג כתמים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה