שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2510
מאמרים: 7552
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

עיצוב מטבח ותכנונו- עבודה למקצוענים בלבד


cohen arik

כהן אריק

 
 

כידוע, ברבות הימים והשנים חל שינוי מהותי בעצם הגדרתו ותפיסתו של המטבח בעיני בני המשפחה השוכנים בבית ומשתמשים בו יומיום ובעקבות כך גם בעיני חברות המטבחים המשקפות את הלך הרוח המרכזי שחל ומתרחש בליבותיהם של הלקוחות והצרכנים. השינוי שחל הוא כל כך משמעותי ובעל ערך, עד כי ניתן בהחלט לומר, שמתחת לרדאר של מעצבים ובעלי מקצוע רבים בתחום התכנון והבנייה התחוללה מהפכה עיצובית של ממש שהובילה את מבנה הבתים החדשים לקראת שינוי אדריכלי מרשים וחסר תקדים.

עצם השינוי שעבר המטבח בתפיסת התדמית המרכזית שלו- קשור לעובדה המרכזית שלפיה המטבח כבר אינו נתפס רק כחדר צדדי ומופרד המקיים את תפקודו הפונקציונלי בלבד ותו לא. להיפך- המטבח בתפיסה החדשה לאחר השינוי המהפכני שנגרם- החל להיתפס כחלל מרכזי הנחשב אחד מן המרכזים המובילים והחשובים ביותר בכל הבית, הממוקם לפי תפיסה עיצובית זו, כמובן, דווקא בכניסה לבית וכחלק מהמראות הראשונים שמקרינים על באי הבית כולם. יותר ויותר מעצבים ואדריכלים בוחרים לייצב את מיקומו של המטבח כחטיבה ראשית המאפיינת דווקא את הכניסה הראשית של הבית, ולא עוד חדר צדדי מריח בישולים לצד מראות של כיור מלא כלים, תחושת עבודת כפיים.

נעים מאוד- המטבח- בראש! בעידן המודרני- כמעט בכל בית שניכנס אליו- נמצא את חדר המטבח באחד המראות הראשונים של הבית כולו. לפיכך, על מנת לשוות למטבח מראה ייחודי מצד אחד, ומאידך סגנון התואם באופן הרמוני את העיצוב האדריכלי השולט בבית כולו- יש חשיבות רבה לצורך להיעזר באיש מקצוע, נותן שירות בתחום העיצוב והאדריכלות בכלל ובפרט מעצב מטבחים המבין בכל התחום ההולך וצובר תאוצה בפרט.

כאשר מבצעים את תכנון המטבח-אם כן- על ידי איש מקצוע מיומן ועתיר ניסיון- חשוב להבין שיש להתייחס ברצינות ובכובד ראש לעיצוב זה משני מרכיבים- שעשויים להוות קצוות חשיבה- אך בסופו של דבר, הם חייבים לא רק להשתלב ולהתאים, אלא ליצור איזון מושלם והרמוניה גמורה: המראה הכללי והתמונה השלמה וגם התייחסות לפרטים הקטנים.

 מטבח- עיצוב ותכנון- קדימה לעבודה!

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים לחשוב על תכנון המטבח? כאשר מעצבים מטבח יש כמובן לשכור את שירותיו של איש מקצוע בתחום העיצוב או האדריכלות שמיומן דווקא בתכנון מטבחים. נישה זו בכל תחום האדריכלות היא כל כך קטנה שהמעצבים המתמחים דווקא בה חייבים להיות מקצוענים ומושלמים בתחומם. איש המקצוע בתחום עיצוב המטבח, אם כן, חייב להקפיד ולבחון מצד אחד את התמונה הכללית והמראה המרהיב הסופי שהתקיים כתוצאה מהתכנון הקפדני שלו, ובפרט הוא חייב להשלים את ההרמוניה והתיאום המוחלט שייווצרו בשילוש המבנה בכניסה לבתים המודרניים על פי התפיסה המודרנית והמקובלת ברוב בתי המגורים בישראל בפרט ובעולם בכלל- המטבח התואם יחד עם הסלון ופינת האוכל. כלומר- על איש המקצוע עוד בטרם יחל בעבודתו על מנת לתכנן מטבח חדש על ארונותיו, מכשירי החשמל שבו, חיפויי הקיר ועוד- לבחון כיצד הוא בגמר המלאכה יתואם וישתווה באווירה הכללית ובמראה לשאר חלקי הבית המקבילים- זאת כמובן נקשר לצבע המרכזי שיוביל את המרכזים הללו- זהה או צבעים מתואמים של "שבירה" ובכל מקרה חייב מעצב המטבחים לקחת בחשבון את שאר הצבעים השולטים בבית ובמראה המרכזי שלו עוד בטרם הוא בוחר את המטבח וצבעו העיקרי. בנוסף, הקו העיצובי והסגנון חייב להיות מתואם והרמוני, שכן אחרת ייגרם מצב של אווירת בלגאן בעיניים- מראה רשלני ובלתי מכובד. לא ייתכן שניכנס לבית- מצד אחד העין תקלוט מראה מרהיב ויוקרתי של סלון ופינת אוכל ומהעין השנייה נזהה מטבח כפרי הניחן בחומרי גלם המזוהים עם פשטות מרבית.

הפרטים הקטנים עושים את העבודה- ומצד שני- כאשר אנו דנים בתכנון המטבח ובעיצובו בטרם נתחיל במלאכת ההרכבה והבנייה בפועל- ברור לכול, כי יש לקחת בחשבון ולהתייחס ברצינות ובקפדנות לרכיבים הקטנים שבסופו של דבר יהוו את הפרטים שיחד ישלימו את התמונה המוגמרת. פרטים אלו הם בעצם מרכיבים אשר מטבע הדברים בסופו של דבר את התמונה הכללית של מראה המטבח הגמור והמושלם.

אם כן, מה עושים? אז כמובן, חייבים למצוא מעצב מטבחים שהסגנון שלו והרעיון העיצובי שלו מוצא חן בעינינו. לתאר בפניו של חלום המטבח כפי שאנו חוזים אותו ברוחנו ולהעניק לו את מרחב העיסוק וחופש העבודה על מנת שיוכל לבנות אותו באופן הפונקציונלי והעיצובי המושלם- גם המראה המרהיב שיבטא את הגשמת החלום וגם מיצוי בניית המטבח על מכלול הצרכים הפונקציונליים שבו- מקומות אחסון, מכשירי חשמל ושילובם, כיור ושיש, ההחלטה על חיפויי קיר ועוד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה