שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

עיצוב רהיטים - הכוכב של הרהיטים


אסף יהלומי
 
 

בכל חדר אליו ניכנס, ישנו רהיט שייתן את הטון, רהיט אשר ייתן למקום את האופי שלו. לעיתים יהיה זה רהיט בעל אופי מיוחד, רהיט עם צבע אחר, רהיט עתיק או חדש, לעיתים זה יהיה רהיט פשוט, אשר יאפיין את החדר כפשוט. אך סביר להניח, שאם נשאל את רוב האנשים מה נותן לחדר ילדים, חדר הורים, או אפילו משרד, את האופי שלו, אזי שמדובר בארונות.

מה גורם לארונות ליצוק אופי לחדר, למה דווקא הם ולא נגיד הכיסא או השולחן? האמת היא די פשוטה, הנפח והגודל שלהם. לא סתם אנשים החליטו להקים חדר לארונות שלהם ובכך להניח לחדרים שלהם להיות יותר מרווחים ונוחים. שכן הנפח והגודל שלהם, הופך אותם למשהו שמאוד קשה להתעלם מהם, גם אם מנסים.

אחרי שהחלטנו שרהיטים נותנים את האופי לחדר, וארונות הם הרהיטים הבולטים ביותר בחדר, אזי כל מה שנותר הוא, לבחון עיצוב רהיטים לעומק, על מנת שיהפוך את החדר למעוצב וישתלב באווירה של המקום. כיצד בוחנים עיצוב ארונות ? האמת היא די פשוטה. עיצוב ארונות צריך להיות בהתאם למי שמשתמש בחדר, ובהתאם לאופיו הכללי של החדר.

למשל, אם מדובר בחדר ילדים, ארונות ילדים צריכים להיות מעוצבים בהתאם. ארונות ילדים יכולים להיות ארונות רגילים, כאלו המכילים מגירות גדולות, כאלו המתאימים להם הן מבחינת הגודל והן מבחינת הגובה, הן יכולות לבוא בדמות ארונות עם דלתות שנפתחות ונגסרות או בדמות דלת נעה, והן כמו יהיו צבועות בצבעים בהירים ושמחים.

לא מעט ארונות ילדים בנויים כיום כך, שיש בהם מקום מיוחד לטלוויזיה. חשוב גם לתת דגש לחומר ממנו עשוי הארון, שלא יהיה זה חומר לא ידידותי לילדים, או מסוכן להם, כמו ברזל שמעלה חולדה או זכוכית שעלולה להישבר.

אך לא רק בחדרי ילדים נשתמש בעיצוב רהיטים בכלל וארונות בפרט, אלא גם עבור משרד. ריהוט משרדי, יהיה שונה בתכלית מריהוט ביתי. הוא יהיה יותר תכילתי, יהיו שיאמרו יותר קר, למרות שגם במשרדים לא אחת נמצא עבודות נגרות עם ריהוט מעץ, המשדר חום ונעימות. ריהוט משרדי צריך להתאים למשרד ולמטרתו. עם מדובר במשרד יחיד של אדם אחד, אזי כל מה שצריך שיהיה בו זה ארון או שידה שתאפשר שמירה של תיקיות, שולחן גדול לכתיבה, שאפשר להניח עליו גם מחשב, ומדפים נפרדים להנחת ספרים או דברים אחרים. זאת להבדיל מחדר ילדים, שהספרייה תבוא בדרך כלל עם השולחן.

אצל נגריות רבות נמצא גם ריהוט משרדי אחר, יהיה לחדר ישיבות, שם השולחן יהיה המוטיב העיקרי שלו, והוא יתפוס את רוב שטחו, או אם מדובר במשרד של מספר רב של עובדים, סביר להניח שיהיה זה רק שולחן אחד עם מחיחצות בין העובדים השונים, בעוד שכאן לא נמצא ארונות או שנמצא אותם בצד החדר, והוא כמובן, לא יהיה המרכז של המשרד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה