שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

פינות אוכל עגולות – תעגלו את הפינות


אבי ביטון
 
 

 

כמדומני היה זה הרמב"ם שאמר כי שביל הזהב, ההוא בו אנו מוצאים את דרך האמצע בין שני קיצוניות הנה הדרך הנכונה לחיות. חיי היום יום שלנו, מלאים בקיצוניות מכל הסוגים, סוגיות רבות מדי במדינת ישראל דורשות מאתנו לתת דעה לכיוון נחרץ זה או אחר, ללא האפשרות למתינות. ייתכן ובחירת פינות אוכל עגולות ימתנו במשהו את האווירה לפחות בבית שלנו וישנו את הלך הרוח שלנו. אחרי הכל מי מאתנו לא רוצה לחזור אל הבית ולמצוא אי של שפיות ושלווה בין ארבע כותליו?

השפעת העיצוב על הנפש

אולי יראה לכם אבסורד, אבל אנשים מתעניינים מזה שנים רבות על השפעת עיצוב הפנים בבית על הלך הרוח של האדם. מחקרים שונים מוכיחים קשרים כאלה ואחרים בין עיצוב הבית לבין מצב רוח.  לדוגמא, בתי חולים מסוימים בארה"ב נצבעים בירוק כיוון שנמצא כי הצבע הלבן גורם לתחושות של ניכור. הוכח גם שילדים שחדרם נצבע בצבע אדום חשים חסרי מנוחה יותר מאשר כאשר חדרם צבוע בצבעי פסטל הרגועים. לכן, המחשבה כי הוצאת הפינות מהשולחן ורכישת פינות אוכל עגולות יכולה לגרום לאדם להרגיש משהו שלם יותר בארוחות המשפחה או משהו סובלני יותר, אינה מופרחת כל כך.

התאמת העיצוב

אחד הגורמים העיקריים לשלוות נפש בבית הנו עיצוב הרמוני. אם כל הבית שלכם מעוצב בסגנון בו בולטות דווקא הפינות, הקצוות והניגודים, רכישת פינות אוכל עגולות תהווה בזבוז כסף וזמן ורק תגרע מתחושת ההרמוניה שעליכם להשיג בביתכם. על הפינה להשתלב עם העיצוב הכללי של הבית הן מבחינת צבע, סגנון ועיצוב ואפילו סוג החומר ממנו מיוצר הרהיט. למשל- אם כל הדירה שלכם מעוצבת בסגנון עץ עתיק ופתאום תציבו שולחן עגול מודרני מזכוכית- פספסתם את כל המטרה.

רכישת הרהיטים

לא תמיד צריך מעצב פנים כדי שיאמר לכם מה בדיוק נותן זרימה של הרמוניה לעיצוב הבית שלכם, בעת רכישת פינת אוכל הביטו מסביב. תרשמו לעצמכם מה החומרים השולטים בבית, הצבעים, הסגנון העיקרי ונסו להתאים את הריהוט החדש. לתחושה רגועה יותר לכו על צבעים רכים, חומרים טבעיים יותר כמו עץ וכמובן, ללא פינות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה