שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

קרמיקה והשפעתה על עיצוב הבית


netalterma

כותב תוכן לאתרים קטנים/בינוניים

 
 
קרמיקה והשפעתה על עיצוב הבית

קרמיקה היא אחד מאותם אלמנטים בחיינו, אשר נוכחותם עשויה להיראות קטנה או משנית, כמו גם דומיננטית ובעלת השפעה מרחיקת לכת, הכל טמון בבחירה שאנחנו עושים. למעשה, בחירה נכונה של קרמיקה עבור בית, משרד או חלל כלשהו, היא בעלת השפעה עצומה על העיצוב כולו ועל יצירת האווירה במקום. דמיינו לעצמכם את רגע הכניסה אל תוך חלל מפואר המרוצף בקרמיקה מרהיבה, בצבעים נפלאים. ללא ספק מדובר ברגע של רושם ראשוני יקר מפז. עבור כל מי שיש לו נגיעה בעיצוב או רצון לייצר חללים מעוצבים, היכרות עם קרמיקה היא תנאי הכרחי ובסיסי.

 

קרמיקה - העיצוב שמתחיל מלמטה

בחירה של קרמיקה היא בחירה אמנותית ועיצובית, המשליכה על העיצוב של יתר החלל ועל האווירה הכללית שבתוכו. בעזרת בחירה של קרמיקה ניתן לייצר הצהרה אופנתית, להעניק לחלל דרמטיות, תחושות רומנטיות, כפריות וחום, וכן הלאה, כיד הדמיון הטובה. גם אם נדמה לכם שבחירה מרצפות הקרמיקה בבית היא שלב קטן ובלתי משמעותי, הרי שמדובר בצעד בעל השפעות לא רק על מראה החלל אלא גם על תפיסת המגורים ועל איכות החיים בכלל. למשל, הבחירה לשלב קרמיקה מסוג מסויים בעל צבע ייחודי ונועז היא בחירה אמיצה שמייצרת בן רגע תחושה אחרת מאשר הבחירה בשילוב אריחי קרמיקה סטנדרטיים. דוגמא נוספת קשורה דווקא למיקום, למשל כאשר בוחרים לשלב בחדר האמבטיה או בחדר השינה המרכזי של הבית, קרמיקה לאמבטיה בצבע בלתי טאוויאלי ומוכר, וכך לייצר היבטים עיצוביים בבית שמשפיעים על תפיסת המגורים כולה, כמו הגדלת חלל או בחירה של צבע שיוצר אמירה עיצובית מיוחדת, וכן הלאה.

 

קרמיקה- עולם בלתי נגמר של אפשרויות

הצרכים שלנו מקרמיקה, בין אם מדובר על קרמיקה למטבח או לאמבטיה , הם צרכים מגוונים ביותר. קודם כל עליה להיות עמידה לאורך שנים בפני מפגעים שונים, אך גם לשאת את משקלם של אנשים ורהיטים באופן מושלם, להיות קלה לתחזוקה ולניקוי, וכמובן שגם להשפיע על עיצוב החלל ועל האסתטיקה באופן נכון והרמוני שיהלום את הצרכים המשתנים שלנו לאורך הזמן. כיום ישנו מגוון אדיר של אריחי קרמיקה מכל המינים והסוגים, בגדלים שונים, בצבעוניות מגוונת, בהדפסות ובאינסוף דוגמאות ורעיונות כיד הדמיון הטובה. בחירה של אריחי קרמיקה תמיד צריכה לקחת בחשבון את כלל השיקולים הללו על מנת להבטיח התאמה איכותית לחלל, וכן להתאים התאמה עיקשת ליתר פריטי העיצוב שקיימים בחלל, לפרטי ריהוט, לתמונות, לצבעים של הקירות ולמרקם שלהם, לאיכות פרטי האמנות בחלל, לאביזרי נוי ולצבעים השולטים בחלל. שילוב נכון בין פרטי ריהוט ובין אריחי קרמיקה מייצר בן רגע תמונה רבת רושם על השוהים או המבקרים בחלל, ואף משפיע על תחושת הנוחות שהם עשויים לחוש בו. מכל הסיבות הללו הקשר שבין קרמיקה ובין עיצוב הוא קשר הדוק וסמביוטי.

 

המאמר באדיבות arcademy - לימודי עיצוב פנים בבית הספר המוביל בארץ!

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה