שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> עיצוב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עיצוב
 

תכנון מטבח קטן


שגית ד.
 
 

דירות רבות כוללות חדר מטבח קטן. למרות החלל הקטן יחסית, עיצוב מטבחים קטנים יכול להיעשות עדיין בהתאם לטעם האישי ולצרכים של הגרים בבית. תכנון נכון יאפשר ניצול מיטבי של החלל, כך שהמשפחה תיהנה ממטבח פונקציונלי, נוח ואסתטי.

יש לוודא בתכנון מטבחים קטנים שהם יאורגנו באופן יעיל, ולכל עבודה שיש לבצע בחדר ייועד מקום. האזור בו מוכן האוכל, הבישול, שטיפת כלים וכו' צריכים להיות נגישים באופן קל ונוח. כמו כן, חלק חשוב בתכנון המטבח יעסוק בהקצאת מספיק חללי אחסון. במטבחים קטנים מחסור במגירות, בשטח למדפים או למשטח העבודה יצור עומס ויקשה על העבודה בחדר. בנוסף, עומס ובלגן במטבח יצרו תחושת מחנק עבור השוהים בו. פתרון אפשרי למצוקה זו במקום יכול להיות תלייה של אביזרי המטבח על גבי מתלה המחובר לקיר או תלוי מן התקרה. מעבר לפתרון הפרקטי שבכך, ווי תלייה או מתקן מעוצב יוסיפו חן וייחודיות למטבח.

מטבחים קטנים אינם מגבילים מבחינת הסגנון העיצובי שניתן לבחור. ניתן לעצב מטבחים קטנים בסגנון כפרי, מודרני או קלאסי. כמו בחלל גדול, מטבחים כפריים קטנים כפרי יתאפיינו בשימוש בעיקר בעץ וישולבו בהם אלמנטים בעיצוב פרחוני או משובץ. הסגנון הכפרי יהלום היטב מטבחים קטנים, כיוון שהוא משדר חמימות וביתיות, והחלל הקטן יעצים זאת.

מטבחים קטנים יכולים להיות גם מעוצבים, לדוגמא, בסגנון מודרני על ידי שילוב חומרים דוגמת זכוכית או מתכת בעיצוב. דלפק ישיבה לאכילה בחדר יעניק גם הוא מודרני ויפתור את בעיית המחסור במקום לפינת אוכל בחדר, שכן כסאות הבר יוכלו להיות מתחת לדלפק בזמן שלא יהיה בהם שימוש, וכך יחסך מקום נוסף בחלל.

נגריית מטבחים מקצועית יכולה לספק פתרונות יצירתיים ולבנות מטבח מותאם אישית לחלל החדר. הצורך בתכנון מטבח קטן בהתאמה אישית נפוץ במיוחד בערים בהן בבניינים ישנים. דוגמת מטבחים בירושלים. בבתים ישנים אשר נבנו בסגנון ערבי, חללים מיוחדים ולא קונבנציונליים כגון נישות, שמטבח אשר נבנה במיוחד יוכל לנצל ביעילות. מומלץ לבחור בנגריה לאחר התרשמות מעבודות קודמות והמלצות לקוחות. כמו כן, כדאי לבחור בנגריה אשר אנשי הצוות שלה ילוו את הלקוח משלב הייעוץ והתכנון, בניית המטבח על כל שלביו (נגרות, פרזול, שיש וכו') ועד להרכבת המוצר המוגמר בבית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה