שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> על ארבע
הוסף עכשיו מאמר למדור :
על ארבע
 

מה הדרך הכי מהירה לאלף כלב?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

בחירת כלב

כאשר מחליטים את ההחלטה החשובה של אימוץ כלב, ישנם גורמים רבים בהם צריך להתחשב. דבר ראשון צריך לחשוב כיצד מכינים את הבית לקראת הגעתו של הכלב, ואילו אביזרים וחפצים צריך לקנות. לאחר מכן צריך להתכונן ליום האימוץ, ולהגיע פחות או יותר עם רעיון לגבי סוג הכלב אותו רוצים לאמץ. צריך לחשוב על בחירת השם לכלב, על כיצד לוקחים אותו ועל הנסיעה אתו באוטו, כיצד תתבצע ההיכרות עם המשפחה ועם חיות נוספות בבית במידה וישנן, כיצד יעבור הלילה הראשון של הכלב בבית, וכיצד תתבצע הפגישה הראשונה עם הווטרינר. רק לאחר בחירת וביצוע כל הצעדים הללו, מגיע השלב הקשה ביותר והוא תחילת תהליך האילוף של הכלב.

אילוף כלבים בצורה עצמאית

כמובן שניתנת האפשרות לאמץ או לרכוש כלב מאולף. עובדה זו יכולה להקל רבות על התהליך כאשר יהיה צורך רק להתאים את הכלב לסביבה החדשה ולשותפיו למקום המגורים. אך פעמים רבות תהליך האימוץ יכול להתבצע בצורה עצמאית, כאשר הגורמים החשובים עליהם כדאי לשים דגש הינם:

שיטות האילוף השונות בהן ניתן לנקוט, חינוך הגורים לסבלנות, אלו משחקי חברה ניתן לשחק עם הכלב, כיצד מחנכים אותו לציית ולהקשיב, כיצד משלבים אותו בצורה מתאימה ביותר עם תינוקות או עם ילדים קטנים, כיצד מרסנים את הפחד מפני כלבים אחרים, מהם ההבדלים בשיטות האילוף בין זכר ונקבה, כיצד בוחרים את הרצועות והקולרים המתאימים, יש לחשוב על בריאותו של הכלב, ועוד ועוד.

שיטות האילוף

בנוגע לשיטות האילוף השונות, ניתן לחלק אותם לארבעה חלקים: שיטות של אילוף מתקדם, חיזוק חיובי, חיזוק שלישי וקליקר. אילוף מתקדם נועד לאנשים אשר אוהבים את העבודה עם הכלב וניתן ללמד אותו להגיע אליכם ממרחק רב, שימוש בידיים ללא קול, לימוד הכלב לחכות, ועוד. חיזוק חיובי הינו אילוף הכלב בעזרת מתן מתנות כגון ליטוף או חטיף כלשהו כאשר הכלב מבצע את הפעולה הנכונה. חיזוק שלילי מתאים יותר לאילוף של כלבי עבודה כגון צבא או משטרה ומבוססת על הענשה של הכלב במידה והוא לא מציית לפקודות. שיטת קליקר מתבססת על התניה בעזרתה מחדדים עבור הכלב באילו שלבים בדיוק הוא מבצע את הפעולה הרצויה.

אילוף כלביםבאופן עצמאי יכול לשפר משמעותית את הקשר בין המאלף לכלב. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה