שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> אונקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אונקולוגיה
 
גיל שמחה פוגוזליץ (פוגוזליץ', Pogozelits, Pogozelich ) הינו מומחה בעיבוד אותות, בעל תואר שלישי במדעי המחשב ותואר שני במשפטים. בעולם העסקים גיל פוגוזליץ ידוע כמנהל מוכשר, משקיע, יזם, יועץ, דירקטור ואיש חזון במגוון תחומים: בטחון, רפואה, ביוטכנולוגיה ועתידנות.  
המשך קריאה
שלום לכם. שמי נדב מנור, חולה סרטן מאושר. נשמע מוזר נכון? בדר"כ שאני אומר לאנשים שזו התקופה היפה בחיי הגבות שלהם עפות כלפי מעלה וכמעט מתנתקות מהראש. מי אמר שלסרטן יש דרך חד צדדית כלפי מטה? מי אמר שאי אפשר להתמודד עם הסרטן ולהמשיך לחיות חיים רגילים ועשירים? כי זה מה שמפמפמים לנו מגיל אפס וכנ"ל גבי מחלות אחרות שהרשימה שלהם ארוכה כאורך הגלות. מתוך סיפורי האישי ומסקנותיי מהתקופה המדהימה והמאתגרת הזו למדתי כל כך הרבה על שביל החיים שלי, חיי, הבחירות שלי בכל רגע ורגע ובעיקר, הוצאת התועלת מכל ארוע הקורה לי או שיקרה בעתיד. בהמשך המאמר ישנם קישורים להרצאה. כנסו. הקדישו שעה מזמנכם והתחילו לחיות. בהצלחה.
המשך קריאה
  סרטן חלל הפה נכלל  בתת קבוצה של סרטני ראש וצוואר, וידוע כאחד מסוגי הסרטן הממאירים ביותר.הנתונים האפידמיולוגיים ואחוזי התמותה הקשורים לסרטן חלל הפה לא השתפרו בעשורים האחרונים, זאת למרות שהאבחנה של גידולים בחלל הפה על ידי אנשי מקצוע מיומנים, פשוטה מאד בשלבים המוקדמים. ידוע ש 90% ממקרי סרטן חלל הפה הם קרצינומת תאים קשקשיים, אך עם זאת, הגורם המדויק לסרטן זה אינו ידוע, דבר המקשה על הטיפול [1]. ברוב המקרים הטיפול המומלץ הינו ניתוח, תוצאת הניתוח טובה במיוחד כאשר הגידול קטן.גישות טיפוליות נוספות כוללות טיפול הקרנתי או\ו כימותרפיה המשולבים עם ניתוח. גישת הטיפול הרדיקלית מתבצעת במקרים של גידול מתקדם שלא ניתן לנתחו.סרטן חלל הפה נכלל  בתת קבוצה של סרטני ראש וצוואר, וידוע כאחד מסוגי הסרטן הממאירים ביותר.הנתונים האפידמיולוגיים ואחוזי התמותה הקשורים לסרטן חלל הפה לא השתפרו בעשורים האחרונים, זאת למרות שהאבחנה של גידולים בחלל הפה על ידי אנשי מקצוע מיומנים, פשוטה מאד בשלבים המוקדמים. ידוע ש 90% ממקרי סרטן חלל הפה הם קרצינומת תאים קשקשיים, אך עם זאת, הגורם המדויק לסרטן זה אינו ידוע, דבר המקשה על הטיפול [1]. ברוב המקרים הטיפול המומלץ הינו ניתוח, תוצאת הניתוח טובה במיוחד כאשר הגידול קטן.גישות טיפוליות נוספות כוללות טיפול הקרנתי או\ו כימותרפיה המשולבים עם ניתוח. גישת הטיפול הרדיקלית מתבצעת במקרים של גידול מתקדם שלא ניתן לנתחו.
המשך קריאה
שלא בדומה לגרורות בכבד,  סרטן הכבד מציין גידול המתפתח על פני הכבד או בתוכו. הפטומות  (Hepatocellular carcinomas (HCCs) or hepatomas) הם גידולי הכבד הממאיר השכיחים ביותר. למרות שאין טיפול מרפא לגידול בכבד נכון לעכשיו, ניתוח בשילוב טיפולים שונים השיגו הצלחות משמעויות בטיפול בסרטן הכבד. כריתת כבד (hepatectomy) , או הסרה של רקמת כבד חולה בוצעה לראשונה בשנות ה – 50 של המאה הקודמת, כטיפול בגידולים שפירים או ממאירים בכבד. חיתוך דו צדדי מתחת לכלוב הצלעות מסוג “chevron”או “Calne"נעשה  לרוב כחלק מפרוצדורה כירורגית כדי להקטין את הדימום והיווצרותן של פיסטולות בדרכי המרה- הסיכונים הנפוצים ביותר הקשורים בפורצדורה הכירורגית. הניתוח בגישה הקדמית (anterior approach) לכריתה ימנית של הכבד מקטינה סיכונים אלו באופן משמעותי בהשוואה לפרוצדורה הקונבנציונלית [1], למרות הסיכון הקשור בחיתוך של וריד השער (portal vein) [2] והעירויים שמסביב לניתוח [3] דורשים שיפור נוסף בטכניקה. בשנים האחרונות חיתוך רובוטי ימני של הכבד הראה תמותה זניחה ויעילות במישור האונקולוגי [4].
המשך קריאה
כאחד מסוגי הסרטן המתפתחים באיטיות ברוב המקרים , סרטן הערמונית לא מתגלה לעיתים קרובות הודות לאופיו האסימפטומטי, והופך לפטאלי בגברים מבוגרים שלא מצאו סיבה לחשוד במחלה כלשהי.  הסימפטומים הנפוצים ביותר הקשורים לסרטן הערמונית הם כאבים במתן שתן , הפרעות בזקפה וקשיים אחרים במהלך קיום יחסי מין. במקרים בהם לא התפתחו גרורות, סרטן זה הוא מסוגי הסרטן הקלים ביותר לריפוי באמצעים כירורגים, אם כי פקטורים שונים כמו מדד גליסון (Gleason score), גודל הגידול ורמת  PSAחשובים בקביעת הטיפול בחולים מבוגרים ובפעמים רבות גישות אחרות כמו הקרנה מומלצות לחולים כדי לשפר את איכות חייהם [1].למרות שהקרנה היא שיטת טיפול יעילה, כריתה רדיקלית של בלוטת הערמונית קשורה ביותר לתוצאות טובות ארוכות  טווח [2]. לגידולים בשלב מוקדם, רופאים רבים ממליצים על ניטור עירני ודחיית הניתוח, בניגוד לביצוע ניתוח באופן מידי [3]
המשך קריאה
1-5 מתוך 5

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה