שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

איך להיות מאושר על ידי יצירת משמעות בעולם


יואב ניומן

יואב ניומן, מטפל בפסיכותרפיה גופנית. מוסמך מטעם מכללת אלבאום. בעל 14 שנות ניסיון. טיפול באמצעות שיחה, משחק והתנסות חווייתית, במגוון בעיות רגשיות המקבלות ביטוי משמעותי בשגרת חייו של האדם.

 
 

 

אושר הוא עניין של גישה נכונה לחיים ולא יעד שיש להשיג. רדיפה מתמידה אחר המטרות שהצבנו לעצמנו לא תביא אותנו לחיים מאושרים.

עלינו ללמוד להעריך את הדברים הטובים אשר כבר יש בידינו, ובנוסף לדעת העניק מעצמנו לטובת המשפחה וגם לבני אדם מחוץ למעגל הקרוב אלינו.

 

 

איך להיות אדיב לבני המשפחה ולמה אושר של בני המשפחה עוזר לי ?

סיוע ותמיכה במשפחה מתבטאים במשימות הכי קטנות שיש בבית. סיוע לבני המשפחה ונתינה לבני הבית יוצרת תחושה של הרמוניה ובית חם. לדוגמה, ילדים יהיו מאושרים אם ההורים יפנו זמן מן המטלות היום יומיות ויקציבו להם זמן איכות משפחתי.

האמרה המסורתית "ילדים זה שמחה" מבטאת את התופעה הנפלאה שאושר של ילדים מוקרן בחזרה להורים בתוספת בונוס של הרבה אהבה.

 

 

האם אני צריך לסייע גם לאנשים זרים ?

ניתן לחשוב שאין הרבה טעם לסייע לאדם זר או לכל אדם שאין סיכוי שנבוא אתו במגע חוזר, ואנו נוטים לוותר על המאמץ מראש. הרי חברות עתידית בכל מקרה לא תצא מזה...אבל אז אנחנו מפסידים בגדול את התחושות הטובות שעולות בנו לאחר כל סוג של סיוע. לכל אדם נורמטיבי, גם חילוני, יש אלוהים פנימי, ישות שלוחשת לו מה כן טוב לעשות ומה לא. הטבע הזה חקוק עמוק בתוכנו מילדות כתוצאה מחינוך וניסיון חברתי.

 

 

כאשר הגשנו עזרה לאדם נזקק, אוטומטית אנו מרגישים את תחושת השליחות ומאמינים בקרמה הטובה שנוצרה סביבנו. הדבר גורם לנו להיות נינוחים ומאירי פנים לחברה סביבנו. אני מוכיחים לעצמנו שאנחנו אנשים טובים ולא רק עסוקים בעצמנו בקריירה ובכסף - מונחים שהעולם המודרני יותר ויותר מכוון אותנו אליהם.

 

 

התמיכה בכל אדם, גם זר, מביאה להרגשת הרואית ואמונה אמיתית בעצמי, שאני אדם טוב ואכפתי. האמונה הזאת חשובה מאד לנפש האדם, ותורמת להרמוניה שלו עם עצמו , ולפיכך גם בסביבה החברתית הקרובה שלו.

 

 

איך אני מסייע לאנשים זרים ?

אפשר כמובן  לתת מטבע לעני שמבקש צדקה. מי שבאמת צריך כסף, ישמח על כל מטבע שיקבל. אפשר להעביר בגדים ומשחקים לנקודות איסוף של לשכות הרווחה, או לתת לעמותות חסד שונות.

 

 

אם יש זמן פנוי, אפשר מדי פעם להתנדב. אפשר לעזור לחלק מזון לנזקקים, או לאסוף מוצרי מזון ולהעביר לעמותות של חסד. ניתן ללכת עם המשפחה לבקר קשישים בבתי אבות. הם ישמחו לכל סוג של ביקור. מומלץ לשלב את ההתנדבות ביחד עם בני המשפחה.

 

 

כבד עלי… יש עוד דרך קלה יותר להיות מאושר ?

בעולם שמסביב יש הרבה אנשים שאפשר לעזור להם בקלות, בלי השקעת זמן, מאמץ או כסף רב. לפעמים מבט אכפתי יכול לתת לאדם השני תחושה שרואים אותו, שמבינים מה שהוא עובר. כולנו זקוקים לקבל יחס אוהב ומתחשב, וככול שנדע להעניק כך גם באופן טבעי העולם יגיב אלינו.

 

 

דרך נוספת להיות מאושר, היא להתחיל לחייך ולהגיד שלום לאנשים שמסביבנו. מתחילים לחייך לבני הבית, ואחר כך לחברים מהעבודה ולמכרים.

 

 

לחיוך יש קסם בלתי מוסבר והוא מאד מחבר בין אנשים. מי שמרבה לחייך מקרב אליו את הסביבה. החיוך מוריד מסכים ומגננות, הוא שובר את הקרח ויוצר קרבה.

 

 

חוק הפעולה והתגובה בא לידי ביטוי כאן בצורה מדהימה. מי שמאיר פנים אל הסביבה - אזי הסביבה תאיר אליו פנים בחזרה, באופן מיידי, ותחבק אותו אליה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה