שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2446
מאמרים: 7479
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

האם ישנו קשר בין רגשות אשמה לבין חרדות והתקפי חרדה


צבי רובין

צבי רובין - האור בקצה החרדה
'כיצד לנצח את התקפי החרדה ב-7 שניות':
http://www.winpanicattacks.com/

 
 

אדם שחי ומתהלך אפוף ברגשות אשמה על כל מה שלא היה בסדר אצלו, מעניק אט אט לאישיותו דמות שלילית ולוקה בחסר. כשהדימוי העצמי השלילי הזה הולך וצובר תאוצה, והוא כבר הופך להיות מוטמע ברמה עמוקה עד לבו של האופי האישי, האדם מתחיל לראות ולפרשן גם את הסובבים וגם את כלל תחומי החיים באופן שלילי.

ראיה ופרשנות שלילית כזו מובילה את האדם בצורה ישירה ומהירה לעבר חרדות (כחלק אחד מתוך ככל ההשלכות שהיא גורמת), כי הרי כל חרדה היא בסופו של דבר חרדה מהמוות, וכמו האמרה הידועה ש'אחד שלא יודע כיצד למות גם לא יודע כיצד לחיות'. הפחד מלמות נובע מהרגשת ריקנות וחוסר תרומה לעולם, לאנשים, לחיים. אדם שמרגיש שהוא תורם ובעל עשיה אינו פוחד מהעובדה שהתפקיד שלו יסתיים ביום מן הימים, כי כל עוד הוא יכול הוא עושה כמיטב יכולתו.

אנשים שממעיטים בערכם האישי ובדימוי העצמי שלהם, אות הוא כי הם אינם חשים ביכולותיהם ובתרומתם. מחשבות אלו גורמות להם להרגיש שהחיים עוברים ומתבזבזים לשווא, ולכן הם מפחדים שהם יחלפו ויסתיימו להם יום אחד ללא שום תועלת. זהו המקור לחרדות ממחלות, מגנבים, מחיות, מאיומים, מעוני, ועוד רבות. כי כל אלה כביכול עלולים לגרום לכך שהחיים יסתיימו באפס מעש וללא תועלת. הם אולי יפחדו מהם, אך לא יסבלו מחרדה.

הפתרון הבסיסי והיסודי לחרדות אם כן איפוא, הוא להתחיל להפיח רוח חיים בדימוי האישי ובערך העצמי על ידי זה שנתחיל ללמוד ולהתאמן לראות את כל החיובי ואת כל הדברים הטובים שבנו, לתרגל לפרשן כל דבר באור חיובי, ולהפסיק להאשים את עצמינו. מחשבות ברוח זו, יחלו להעלות למודעות שלנו את ערכינו האישי, כתוצאה מכך החיים יתחילו לקבל משמעות וסיפוק, והחרדות ילכו ויתמעטו בצורה דרסטית.

ומה בנוגע להתקפי חרדה? אם כי התקפי חרדה הם תופעה אחרת לגמרישאין לה שום קשר לחרדות עצמן, סילוק המחשבות השליליות הנ"ל יגרום גם להתקפים להתמעט בצורה משמעותית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה