שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

ההיסטוריה של ההיסטריה


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

היסטריה היא אבחנה רפואית שיחוסה לרוב לנשים שסבלו מסימפטומים של עצבנות, עילפון, בעיות בשינה, בעיות נשימה וקשיים בתפקוד מיני וחוסר חשק מיני (ליבידו). אבחנת ההיסטריה היתה אבחנה נפוצה מאוד בתקופה הויקטוראיאנית, אם כי הלכה והתמעטה עד שנעלמה כליל מהאבחנות הרפואיות של ימינו.

המשמעות של המילה "היסטריה" היא רחם ביוונית. ההפרעה המתוארת כונתה היסטריה מאחר והיא הופיעה רק אצל נשים, וסברו כי הרחם של הנשים נודד עד שמגיע לחזה וגורם למצוקות גופניות רבות. מעבר להסבר ארכאי זה אודות היווצרותה של היסטריה, רופאים נטו לחשוב כי היסטריה נוצרת אצל נשים עקב צרכים מיניים רבים שאינם מסופקים, ואי לכך הפיתרון הרפואי להיסטריה היה עיסוי אגן וגירוי חיצוני של איברי המין הנשיים עד להשגת פארוקיסזם היסטרי (המכונה בימינו אורגזמה).

על מנת לספק לנשים היסטריות עיסוי אגן נבנו מתקנים מיוחדים כגון מרחצאות בהן הנשים קיבלו עיסוי באמצעות זרם מים. טיפול זה נטה להיות ארוך עד להשגת הפארוקיסזם ההיסטרי ולכן לא היה די יעיל ורווחי. אופציה נוספת היתה הפניית האישה לעיסוי אצל אישה מיילדת, אך עצם ההפנייה גרמה אף היא נזק כלכלי לרופאים. אי לכך, הומצאו ב-1870 מכשירי עיסוי הלא הם ויברטורים במטרה להביא את האשה ההיסטרית לפארוקיסזם היסטרי ובמהרה. עם תחילת המאה העשרים והפופלאריזציה של החשמל נשים אף יכלו לרכוש מכשיר עיסוי חשמלי (ויברטור) לשימוש עצמי בבית. מעניין לציין כי למרות שהמתירנות לא היתה גבוהה באותה עת, היו פרסומות בעיתונות לנשים שעודדו אותן לרכוש ויברטור תחת הסלוגן :"שימושי מאוד ומספק לשימוש ביתי".

כיום, אביזרי מין אינם משמשים עוד כטיפול רפואי לבעיה של היסטריה, אך בהחלט מסייעים בהגברת ההנאה מיחסי מין ובשיפור דרכי עינוג עצמי. אביזרי מין שונים יכולים לסייע לאנשים להתמודד עם קשיים מיניים הנגרמים עקב נכות. ניתן למצוא אותם ב חנות סקס או באתרים המוכרים מוצרי סקס. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה