שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2446
מאמרים: 7479
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

הכנה ללידה


דליה דוידי
 
 
הכנה ללידה והתגברות על חששות במהלך ההיריון

כיצד הכנה נכונה ללידה מקלה על ההסתגלות לתקופה החדשה העומדת בפתח? כיצד ניתן להתגבר על חששות וחרדות הצצים במהלך היריון? והאם ניתן לקבל טיפול רגשי הוליסטי המסייע רגשית לקראת לידה?

תקופת ההיריון עמוסה ברגשות רבים הכוללים בין היתר שמחה, התרגשות וציפייה. השינויים הפיזיים וההורמונליים מציפים רגשות שונים המשתנים מאשה לאשה אך רוב הנשים מביעות גם חשש גדול מהלידה במיוחד כאשר מדובר על לידה ראשונה.

לעיתים, מלווים את החששות הטבעיים גם חרדה ולעיתים אף דיכאון. אין ספק כי היריון היא חוויה מורכבת ולכן, קיימת חשיבות גדולה לקבלת טיפול רגשי למטרת הכנה מיטבית ללידה - המסייעת בהסתגלות מהירה לשינוי המבורך העומד בפתח.

חיים חדשים עומדים בפתח

חווית ההיריון עשויה להיות מורכבת. נשים רבות מדווחות במהלך ההיריון על תחושת בדידות, עייפות וחששות רבים. ללא טיפול מתאים, עלולה תקופת ההיריון להביא עמה קשיים בהסתגלות לתינוק החדש וכן בהתמודדות עם השינויים המשמעותיים העומדים להתרגש בחייה של האישה. גם בזוגיות עלולים לצוף קשיים רבים כאשר שני בני הזוג מתכוננים לשינוי ההולך וקרב.

חווית ההיריון גם יכולה לעיתים ליצור פערים בין בני הזוג - שכן כל אחד מתמודד עם פחדים וחששות בצורה שונה. (לדוגמא: דאגות כלכליות לעומת דאגות הקשורות לשינוי הרכב המשפחה והשלכתו על מעמדו של בן הזוג בהרכב החדש שנוצר).

קבלת תמיכה בעת ההכנה ללידה

מעגל הפריון הנשי מזמן לנשים שונות חוויות שונות, אשר חלקן עלול לטלטל ולהוות קושי גדול ומשתק. היריון, אבדן היריון, גיל המעבר ועוד, כל אלו טומנים אתגרים רבים עבור נשים. מודעות ועיבוד התחושות במסגרת טיפול והכוונה נכונים, יכולים למנוע תחושות דוגמת דיכאון או תחושת ייאוש ולהעניק כלים להתמודדות טובה עם השינוי - המחזירים לתפקוד ולתחושת סיפוק מהחיים. לשם כך, כדאי להיעזר בפסיכולוגיות, דולות, יועצות הנקה, עובדות סוציאליות ונשות מקצוע נוספות מהשורה הראשונה.

להתחבר לרגשות שלך

תקופת ההיריון עוברת לרוב בתחושות חיוביות בקרב נשים. במקביל לכך, הנתונים מראים כי אחת מכל עשר נשים סובלות מאפיזודות דיכאוניות לאורך ההיריון. כאשר הדיכאון לא מטופל במהלך ההיריון, הוא עלול להחמיר לאחר הלידה ולכן, הקשיבי לעצמך. שינויים קיצוניים במהלך ההיריון שלך, מחייבים טיפול הכנה ללידה רגשי. מודעות למצבך וקבלת עזרה לצורך עיבוד הרגשות והשינויים המציפים אותך, יעזרו לך להסתגל טוב יותר לתקופת הלידה ולהפוך אותה לקלה הרבה יותר.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה