שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

הפרעות קשב וריכוז – התסמינים


הארי בראון

הארי בראון כותב תכנים מקצועי.

כותב מאמרים מקצועיים ואיכותיים לאינטרנט עבור עסקים בישראל.

 
 

 

לא כל הילדים שמגלים חלק מהסימפטומים המזוהים עם הפרעות קשב וריכוז סובלים בהכרח מהפרעות קשב וריכוז. אבל עוד בטרם אתם ניגשים לאבחון או בכלל משערים שהילד שלכם סובל מנושא של הפרעות קשב וריכוז חשוב שתכירו את התסמינים והסימפטומים. בשביל להכיר אותם ולדעת כל מה שאפשר לדעת בנושא של הפרעות קשב וריכוז, חשוב לקרוא כמה שיותר חומרים אודות הנושא ובשלב הבא לראות אם יש להם קשר להתנהגות הספציפית של הילד שלכם. כמובן שמה שאתם חושבים או לא חושבים, לא יכול להוות ככלי היחידי עליו כדאי לכם להסתמך ותמיד יהיה עדיף לקבל גם ייעוץ מקצועי מוסמך ולבדוק אם אכן הילד שלכם הוא בעל הפרעות קשב וריכוז ויש צורך להתחיל לטפל בנושא.
 
הפרעות קשב וריכוז – תסמינים אצל ילדים צעירים
 
ניתן לזהות את התסמינים של הפרעות קשב וריכוז כבר בגילאי הינקות בין גילאי שנה עד שלוש. התסמינים שיאפיינו ילדים בגילאים כאלו אשר יש להם הפרעות קשב וריכוז הם: התפתחות מוטורית הנחשבת למהירה ויחד עם זאת התפתחות דיבור איטית יחסית, אבל ברגע שהילדים יתחילו לדבר יהיה קשה להפסיק אותם והם ידברו הרבה. ילדים עם הפרעות קשב וריכוז יהיו בעלי דמיון רב ועשיר מאוד, הם יסבלו מקשיי שינה, הם יהיו רגישים מאוד ובמקרים רבים הרגלי האכילה שלהם יהיו בעייתיים. בגילאים יותר מאוחרים מעט, ילדים עם הפרעות קשב וריכוז יאופיינו בדברנות מוגזמת, סקרנות רבה ולעיתים גם יסבלו מבעיות פיזיולוגיות או פסיכולוגיות שונות כמו הרטבת לילה. במקרים יותר קיצוניים הילד יכול לסבול מקשיי השתלבות בגן, בעיות התנהגות ותקשורת, נטייה להתקפי זעם ובעיות נוספות.
 
הפרעות קשב וריכוז – לא סומכים על התסמינים לבדם
 
כאמור, לא כל ילד אשר מגלה חלק מהתסמינים של הפרעות קשב וריכוז הוא בערך בעל הפרעות קשב וריכוז. בכדי לעזור לאותם ילדים (ובחלק מהמקרים גם מבוגרים) המראים התסמינים שהוזכרו של הפרעות קשב וריכוז, חשוב לשלוח אותם לאבחון ובמידה ויסתבר שהם אכן סובלים מנושא של הפרעות קשב וריכוז, ואז כמובן להתחיל בטיפול בנושא הזה באופן רשמי על ידי ריטלין או בדרכים אחרות.

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה