שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2446
מאמרים: 7479
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

הפרעת קשב ADD


Or Sapir
 
 

איך זה משפיע עליי?

הקשיים בתפקוד האישי של הלוקים בהפרעות קשב באים לידי ביטוי בתחום ההתנהגותי, בתחום הרגשי ובתחום החברתי. בקרב ילדים, הקשיים ניכרים בעיקר בבית הספר, בבית וביצירת קשרים חברתיים.
ההפרעה מתאפיינת בקושי להתרכז לאורך זמן, בטווח קשב קצר ובאי שקט. ברוב המקרים ההפרעה באה לידי ביטוי כבר בתקופת הילדות המוקדמת והיא מלווה את האדם לאורך התבגרותו.
הפרעת קשב מקשה מאוד בעיקר על ילדים, שכן היא לא מאפשרת להם להתרכז בבית הספר, למצות את הפוטנציאל הטמון בהם ולתפקד בשעות הלימודים. התוצאה: אי שקט וסבל רב לכל הסובבים.

ממי ירשתי את זה?

 

כן, אם גם אתם הפכתם לקורבן של הפרעת קשב ADD רוב הסיכויים הם שקיבלתם אותה בתורשה. הפרעת קשב טמונה במקור מוחי שבסיסו גנטי, אז הסתכלו סביבכם וסביר להניח שתמצאו עוד בני משפחה שסובלים בדיוק מאותה בעיה.

האם זה יעבור לי?

לעומת ההתייחסות לבעיה בעבר, כיום יש מודעות רבה לנושא ומי שסובל מהפרעות קשב לא נשאר מאחור. השוק מציע מגוון של טיפולים מותאמים אישית, שיכולים לעזור לכם להתמודד עם התופעה. בדרך כלל, הטיפול בבעיות קשב כולל טיפול חינוכי, רגשי-פסיכולוגי ותרופתי המותאם לכל אדם לפי צורך. טיפול מתאים יביא בדרך כלל לשיפור מרבי של התפקוד‏ לצד הימנעות מבעיות וקשיים משניים שההפרעה מביאה עמה.

יצירתיים ומצחיקים

 

אבל לכל בעיה, יש גם צד אופטימי יותר, ואם היום קשה לכם להתמודד עם המצב – אולי בעתיד זה ישתלם. מחקרים הראו שלהפרעה יש גם צדדים חיוביים, שדווקא יכולים לעזור לכם מאוד בחיים. מי שסובלים מהפרעות קשב אמנם מתקשים להתרכז לאורך זמן, אך הם בדרך כלל יצירתיים מאוד, בעלי חשיבה מופשטת וחוש הומור מפותח, ובשוק העבודה מחפשים אנשים כאלו, אתם נכס אמיתי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה