שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2449
מאמרים: 7482
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

חרדה ומיינדפולנס


avihaic
 
 

מכירים את הרגעים במהלך היום יום שאתם מזיעים בכפות הידיים, שיש לכם יובש בפה, שאתם בטוחים שעוד שנייה אתם משתגעים, או בעצם אתם חשים שיש לכם התקף לב? אין ספק שאתם סובלים מחרדה. חרדה הפכה לתופעה שכיחה בעידן הנוכחי ויש מי שבוחר להתמודד איתה באופן עצמאי, אחרים בוחרים להסתייע בתרופות על בסיס קבוע או באופן נקודתי ויש מי שבוחר במדיטציה שבהחלט מצליחה לגרום לחרדה להיעלם אט אט. אם אתם נמנים עם אלו שסובלים מחרדות ואם אתם מחפשים דרך להיפרד מהן לשלום ולא להתראות, אנחנו כאן כדי להכיר לכם את מיינדפולנס, שיטת מדיטציה שנלחמת בחרדות.

הכירו את מיינדפולנס

קורס מיינדפולנס, מאפשר למתאמן לכוון את מלוא תשומת הלב לחוויה המתקיימת בזמן אמת ומבלי לערב שיפוטיות. כל אדם חושב (באופן כללי) באופן זהה, כך שהמחשבות נעות ממקום למקום באופן בלתי נשלט. באמצעות מיינדלפולנס, ניתן להתגבר על ההרגל (המגונה) של קפיצה ממחשבה למחשבה וממקום למקום, תוך הישארות בהווה בלבד, גם אם לעיתים הוא לא נעים או לא רצוי. הקורס מכשיר כל אדם להשיב את המחשבה להווה כל זמן שהיא חומקת (ומנסה לברוח) למקומות אחרים. בכל זמן שהמחשבה נשארת בהווה, מסיר מעליו המתאמן כל שיפוטיות שהיא ובכך האגו מתחיל "להתנוון" ואת מקומו תופסת השלווה, הרוגע, הקבלה, הסקרנות ועוד.

חרדה היא פחד ופחד הוא נתון בחיי היום יום של כולנו. כל אדם חרד ממשהו אחר ופוחד ממציאות אחרת, בין אם הפחד הוא ממחלה קשה שפוקדת חברים, בני משפחה או מכרים ובין אם זוהי תאונה, מעורבות באלימות ועוד. העידן הנוכחי (המערבי) רווי בחרדות ובפחדים, אך בודהה מציעה לבני האדם לחיות את החיים ללא פחד, משום שהפחד משתק. היה וכל אדם בוחר להסתכל לפחד בעיניים, כך הסיכוי להיפרד ממנו לשלום ולא להתראות הוא גדול יותר.

מיינדפולנס הוא הדרך היעילה לאפשר (גם) לאנשים שאינם מתחברים לצד הרוחני שלהם, לערוך מדיטציה יעילה, שתאפשר לכל אחד להיפרד ו/או לחיות בשלום עם מה שמעורר את החרדה (בין אם זה מודע או לאו). המפגש עם החרדה הוא מפגש אשר דורש אומץ, אומץ אותו ניתן לקבל במהלך הקורס.

לסיכום: קורס של שיטת מיינדפולנס, עתיד לאפשר לכל אחד ואחת להתמודד עם הצדדים המפחידים בחייהם ואלו שגורמים להם לחרדה. שיטת מיינדפולנס, מותירה את הפיוס עם החלק בחיים ממנו התבקשתם לברוח ואיתו נמנעתם להתמודד עד היום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה