שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7542
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

טיפול בחרדות, מהמקורות של חיינו


יחי - מאיץ האתרים

אם גם אתם רוצים לקדם את אתרכם במאמרים איכותיים כנסו למאיץ האתרים וצרו קשר.

 
 

טיפול בחרדות מתבקש כאשר אנו מבינים או הסביבה שלנו מבניה כי חיינו אינם מתנהלים באופן תקין. הכוונה היא שהתקפי חרדה הבאים לידי ביטוי בתופעות ותגובות פיזיות של הגוף מונעות מאיתנו מהלך חיים תקין. ההסתגרות בתוספת הימנעות ממגע או מיחסי חברות, התקפי הזעה, רעד, דופק מואץ ועוד תופעות הם רק חלק קטן ממה שחווה חולה שצריך טיפול בחרדות, כל חייו סובבים סביב הדרך והצורה בה הוא ימנע מהאפשרות שיחווה התקף חרדה נוסף. טיפול בחרדות בוחן את היסודות והמקורות להתקפים אלו, לרוב המקורות נובעים מאותם מחסומים ומסיכות שאנו עוטים על פנינו ברוב ימי חיינו.

 

טיפול בחרדות, זיהוי המסכות והחסימות שלנו

טיפול בחרדות כאמור בא ליצור מעין החלפה של מחשבה במחשבה חדשה אחרת. המחשבות שגורמות לנו להתקפי חרדה נמצאות אצלנו כבר זמן רב מאוד עוד מאז שהיינו ילדים, חלקנו לקחו את אותה סיטואציה והביאו אותה למצב הקיצוני שלה וחלק פשוט התעלמו והמשיכו הלאה. להלן דוגמה למצב של התפתחות חרדת נטישה שבגינה יש צורך בטיפול בחרדות: שבאותו יום שהשאירו את הילד הקטן, העולל התינוק לבד בגן, ואותו ילד בוכה ורק רוצה שאימא תישאר איתו ולא תעזוב או אבא, וממש באותו רגע מתפתחת מחשבה...  אם יעזבו אותי (כתינוק או ילד קטן) אז אשאר לבד, ואם אשאר לבד סביר להניח כי לא ישמרו עלי ואם לא ישמרו עלי אני יפגע או אפצע, ואז אולי לא שרוד ואולי גם אמות, מחשבה זו יכולה להיות הגיונית מאוד אצל ילד קטן, חלק מהילדים מטמיעים את אותה מחשבה וברגע אחד היא פורצת החוצה בחוזקה, לבד? לעולם לא, חרדת הנטישה משפיעה בצורה משמעותית על אותו אדם מבוגר שלמעשה בסך הכול השאירו אותו בגן כשהיה ילד. על ידי איתור וזיהוי אותן חסימות ניתן למנוע את התקפי החרדה ואולי אף להעלימם כליל.

 

טיפול בחרדות על ידי מומחה

אם כבר הבנתם שהאדם לידכם סובל מהתקפי חרדה או אולי אפילו אתם עצמכם הרי שהטיפול בחרדות צריך להתבצע על ידי מומחה, האבחון יאפשר את ההחלטה אם יש צורך בפסיכולוג או פסיכיאטר. לרוב טיפול בחרדות קל יהיה על ידי פסיכיאטר על ידי מתן תרופות, במקרים קשים יותר יהיה מעורב פסיכולוג ואפילו שני הרופאים יחד.

כותב המאמר אינו רופא, המאמר הוא לידיעה בלבד ואינו מהווה המלצה או הוראה רפואית

תודה לשלומי שוורץ על כתיבת המאמר


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה