שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7541
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי


אלעד רימו

מרכז רימון מתמחה בטיפול בחרדה, טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול רגשי, טיפול רגשי בילדים, ייעוץ זוגי, אבחון פסיכולוגי ועוד...

 
 

כולנו חווים קשיים רגשיים בשלב זה או אחר בחיים. מדובר בתהליך נורמלי מהצמיחה והלמידה שלנו בחיים. עם זאת, לפעמים הקשיים והמצוקות חורגות מהרגיל ופוגעות ביכולת שלנו לנהל חיים רגילים. לרוב המקור של הקשיים נמצא בדפוסי חשיבה והתנהגות שהשתרשו אצלינו ומונעים את מיצוי הפוטנציאל שלנו. טיפול קוגניטיבי התנהגותי מאפשר להבין את הבעיה לעומק ולשנות את הדפוסים ההרסניים שאינם תורמים להתפתחות ולשלווה הפנימית. 

מהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי?

בטיפול המטופל מהווה חלק חשוב מהתהליך ונחשב לשותף פעיל לאורך כל דרך. הטיפול לרוב יותאם לכל בן אדם באופן פרטני בהתבסס על הבעיה והצרכים הייחודיים שאתם הגיע. רוב הטיפולים יתמקדו בבחינת סיטואציה בעבר, הווה ועתיד ובשינוי דפוסים מחשבתיים, רגשיים והתנהגותיים. הטיפול נועד להפחית את המצוקה הנפשית ביעילות ובמהירות על מנת לאפשר תפקוד תקין באספקטים השונים של החיים. הטיפול מתמקד בהפחתה של דפוסי התנהגות הגורמים לנו למצוקה, כגון: מחשבות, אמונות, תפיסות, החלטות והתנהגויות. בסיום כל מפגש מתבצעת בחינה משותפת של הנושאים שעלו במהלך הטיפול. הבנה של מכשולים ומודעות לקיומם תסייע להתגבר עליהם וליצור שינוי בחיים.

מי צריך טיפול זה?

הטיפול נועד לסייע במגוון בעיות הגורמות לתחושת מצוקה או סבל למטופל. הבעיות הנפוצות הן סוגים שונים של חרדות, פוביות, דיכאון, וכל מצב רגשי המקשה על חייו של האדם. 

מטרת הטיפול

הטיפול יאתגר את האמונות והתפיסות של המטופלים בקשר לעצמם ולעולם הסובב אותם כדי לסייע להם להתגבר על הקשיים שגורמים להם לתחושת חוסר נוחות, סבל או מצוקה רגשית. בנוסף, הטיפול יקנה כלים שימושיים להתמודדות עם הבעיות ולהתגבר על הקושי. 

בחירת המטפל

לקשר ולכימיה בין המטפל והמטופל השפעה רבה על הצלחת הטיפול. כאשר המטופל מרגיש בנוח עם המטפל שבחר, ההיענות שלו תהיה גבוהה יותר, מה שיגדיל את הסיכוי להצלחה בסוף התהליך. 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי קיבל גיבוי רב מצד מחקרים נחשבים ברחבי העולם. הטיפול נחשב יעיל מאוד בשינוי דפוסים התנהגותיים ובטיפול במצבים רגשיים שונים. הטיפול שם את המטופל במרכז ורואה בו שותף מלא לתהליך. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה