שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7542
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

טיפול תרופתי בדיכאון


יחי - מאיץ האתרים

אם גם אתם רוצים לקדם את אתרכם במאמרים איכותיים כנסו למאיץ האתרים וצרו קשר.

 
 
טיפול בדיכאון על ידי התאמת התרופות לחומרת המחלה

מכיוון שיש סוגים שונים של דיכאון כך גם הטיפול בהם נבדל באופי ובתרופות. חשוב לציין כי ניתן לטפל בדיכאון גם לא תרופות ואף רצוי לבדוק את האפשרויות של טיפול בדיכאון ללא תרופות כמו טיפול בשיטת הלוגותרפיה.

התרופות המיועדות לטיפול בדיכאון נחלקות למספר קבוצות:

 

1 - טיפול בדיכאון עם תרופות מהקבוצה הותיקה שמעכבת את ייצור האנזים MOAI - מונואמין אוקסידאז - זהו  אנזים המהווה קטליזאטור לחמצון של קבוצה של מוליכים עצביים המכונים מונו אמינים (למשל נוראדרנלין, דופאמין וסרוטונין ונמצאים בגבול הממבראנה של המיטוכונדריה ברוב צורות התאים בגוף. כמו כן מסוגל ה MOAI לחמצן אמינים ראשוניים, שניוניים ושלישוניים.

 

* טיפול בדיכאון עם תרופות מהקבוצה הוותיקה יוצרת תופעות לוואי קשות מאוד שחלקן קשורות בכאבי בטן והרגשה של אי נוחות מתמשכת, שימוש בקבוצת תרופות אלו מחייב דיאטה קפדנית על מנת למנוע או למזער את תופעות הלוואי.

לרוב אין משתמשים בטיפול בדיכאון עם תרופות אלו אולם לעיתים כאשר טיפולים אחרים אינם עוזרים עדיין נעשה בהם שימוש.

 

2 - טיפול בדיכאון עם תרופות מהקבוצה ששייכת לקבוצת TCA - נוגדי דיכאון טריציקליים וטטרהציקליים אלו תרופות נוגדות דיכאון מהדור הישן, אשר שווקו בין 1950-1960. כיום ידוע כי תרופות אלו יעילות גם במצבים של הפרעת אימה, הפרעת חרדה כוללנית - GAD ,הפרעת דחק פוסט טראומתית והפרעה אובססיבית קומפולסיבית. כמו כן קיימת אינדיקציה לטיפול בתרופות אלו בתסמונות כאב שונות. תחילת השיווק של נוגדי דיכאון מסוג SSRI כגון פרוזאק ודומיו, הפחיתה בחדות את המרשמים ל- TCA  אולם הן עדיין משמשות במגוון של תסמינים ומחלות. תרופות אלו כוללות בין היתר את התרופות הבאות: קלומיפרניל, דסיפרמין, דוקספין, פרוטריפטילין ועוד.

 

3 - טיפול בדיכאון עם תרופות חדישות יחסית מקבוצת SSRI - Selective Serotonin Reuptake  Inhibitor  - מעכבים בררניים של ספיגה חוזרת של סרוטונין - הוא שם כולל לקבוצה של תרופות נוגדות דיכאון המבוססות על עיכוב ספיגה חוזרת שלסרוטונין. המדובר בדור חדש של תרופות נוגדות דיכאון, אשר מגוון רב של תרופות מתבססות עליו. הידועות מבין תרופות אלו הן פלואוקסטין פלואוקסטין, הידועה בעיקר בשמה המסחרי פרוזק, ואסציטלופרם, הידועה בעיקר בשמה המסחרי ציפרלקס. משפחת תרופות זו היא חלק מקבוצה גדולה יותר של חומרים המכונים,"SRI"  הכוללת גם את הטריציקליים.

 

אופי הפעולה של התרופות לטיפול בדיכאון

על פי מחקרים גילו כי ישנם כימיקלים במח שבעת דיכאון או חרדה רמתם יורדת.

תרופות לטיפול בדיכאון יוצרות חסם או מניעה של ייצור כימיקלים במח, המח נאלץ לייצר יותר ממנו ובכך עולה רמת הכימיקל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה