שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7542
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

סיווג נכון של סוג החרדה על מנת להתאים טיפול נכון


יחי - מאיץ האתרים

אם גם אתם רוצים לקדם את אתרכם במאמרים איכותיים כנסו למאיץ האתרים וצרו קשר.

 
 

טיפול בחרדה מאפיין את סוג החרדה מכיוון שבכל צורה שלא תהיה היא גורמת להפרעה בהתנהלות השוטפת ויוצרת מצוקה נפשית שלעיתים באה לידי ביטוי במצוקה פיזית. טיפול בחרדה עוזר לאבחן ולמנוע את התופעות שמפריעות בתחומים מגוונים בחיים כגון בעבודה או במשפחה.

 

טיפול בחרדה מתחיל באבחון וסיווג

טיפול בחרדה כאמור ראשית מאבחן את סוג החרדה, על ידי אבחון נכון ניתן להתאים טיפול בחרדה שייתן מענה הולם. להלן סוגי החרדה:

 

- חרדה טורדנית -

אולי הנפוצה ביותר מוכרת יותר כ OCD, החולה הינו בעל מחשבות טורדניות שיוצרות התנהגות כפייתית, התנהגות כפייתית זו בעצם באה במטרה לדכא את החרדה, פרדוקס זה מחייב טיפול בחרדה על מנת להפריד את ההתנהגות הכפייתית כגון בדיקה חוזרת ונשנית של נעילת הבית, שטיפת ידיים שוב ושוב, חשש מוגבר וטורדני מחיידקים ומחלות, ביצוע טקסים משונים לפני פעולות פשוטות.

 

- חרדה פוסט טראומטית -

חרדה מסוג זה מוכרת גם בשם PTSD, טיפול בחרדה מסוג זה נותן מענה לאיתור חוויה טראומטית מהעבר שמשפיעה באופן טורדני למהלך החיים התקין. לרוב אירוע טראומטי זה יצר קו מחשבה טורדני שחוזר על עצמו שוב ושוב ומשפיע על הרגשות, התחושות ועל הבריאות הכללית בכלל. מצב זה מצריך טיפול בחרדה אינטינסיבי.

 

חרדה חברתית -

עצם הימצאות בין אנשים אחרים בסביבה טיפול בחרדה זו מאבחן את הפחד מהימצאות עם סביבה לא מוכרת, קהל, דיבור בפני קהל ולעיתים אפילו בקבוצות קטנות. חשוב ליצור הבחנה בין אדם שצריך טיפול בחרדה חברתית לבין אדם שהוא ביישן.

 

טיפול בחרדה ממוקדת -

חרדה זו מוכרת גם בשם פוביה כלומר חרדה ממשהו ספציפי, טיפול בחרדה ממוקדת מתאים לאלו שיש להם פחד ממוקד מטרה שלרוב אינון אמיתי כגון פחד מטיסה, פחד ממקום סגור, פחד גבהים, פחד מדם, פחד מחיה וכדומה. טיפול בחרדה זו מאתר את היסודות והגורמים ומנסה ליצור כלי התמודדות מולם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה