שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

פסיכולוג קליני – מה ההבדל בעצם?


אקסטרה קידום אתרים http://www.seo-extra.co.il/

אקסטרה קידום אתרים

 
 

הפסיכולוג הקליני איננו רופא, הוא בעל מקצוע שהוסמך לעסוק בפסיכולוגיה, הוא מאבחן הפרעות נפשיות והתנהגותיות חריגות והוא מתמחה במתן טיפול נפשי, הוא אינו רשאי להשתמש במתן בתרופות במהלך הטיפול הנפשי.

במה פסיכולוג קליני מטפל?

פסיכולוג שהוסמך לעסוק בתחום הפסיכולוגיה בוחר לעצמו בדרך כלל את התחום בו הוא יעסוק בין אם זה התחום הקליני, ההתפתחותי, התחום החברתי ועוד.  בגלל העובדה כי פסיכולוג קליני אינו רופא, הוא לא מוסמך לרשום תרופות, הוא מטפל בסובלים מהפרעות נפשיות והוא עושה זאת באמצעות טיפולים פסיכולוגיים בלבד. אם הוא חושב שיש צורך גם בטיפול תרופתי הוא מפנה את המטופל לפסיכיאטר כדי שזה ירשום לו את התרופה הרצויה. בחירת פסיכולוג קליני היא בחירה חשובה כי בחירה טובה תאפשר התחברות טובה לפסיכולוג והטיפול שיהיה יעיל וטוב והיא צריכה להיעשות כך שתחום ההתמחות שלו יתאים לבעיות שיש למטופל.

עבודתו של פסיכיאטר

פסיכיאטר הוא רופא העוסק בבריאות הנפש, הוא מאבחן ומנתח את ההפרעות הנפשיות של החולה ומציע דרכי טיפול ושיקום. היות ורוב ההפרעות הנפשיות אינן ניתנות לריפוי מוחלט, הטיפול הפסיכיאטרי מתמקד באיזון ביוכימי של הגוף, ריסון התסמינים, הקלת על החולה ושיקומו.  כדי לתת טיפול נפשי פסיכיאטר מאבחן את הקשיים הנפשיים, הרגשיים וההתנהגותיים מהם סובל האדם הפונה לטיפול, לאחר שהפסיכיאטר מבין מהם הסימפטומים המעוררים מצוקה או פוגעים בתפקודו התקין הוא קובע את האבחנה הפסיכיאטרית ומציע אלטרנטיבות טיפוליות שונות. זה יכול להיות טיפול תרופתי או ימליץ לשלב התערבות טיפולית לשיקום התפקוד, מתן תמיכה, הקניית מיומנויות התמודדות ועוד.                                                                                                      

טיפול משפחתי – ניהול חיי משפחה תקינים

טיפול משפחתי הוא טיפול לכל המשפחה, הוא נועד לסייע בפתרון בעיות פסיכולוגיות שיש לאחד מבני הבית, זוג או לכולם. טיפול משפחתי יעשה שינוי ביחסים ובדפוסי ההתנהגות המשפחתית. בטיפול משפחתי מתבוננים ומתייחסים לכל אחד במשפחה לחוד וכחלק מהמשפחה. בעיה של אחד מבני המשפחה יכולה להשפיע על כל המשפחה ועל מערכת היחסים המשפחתית, והיא יכולה להיפתר הבנה ושינוי הקשרים במשפחה, גם אם המשבר הוא של ההורים ובעקבות כך נוצר משבר במשפחה, הם זקוקים טיפול משפחתי. ההבנה בטיפול משפחתי הוא שכל אחד מבני המשפחה הוא מרכיב חשוב של משפחה אחת ולכן כל אחד משפיע ומושפע ממה שקורה בה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה