שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 

צעדים ראשונים לקראת טיפול פסיכולוגי


טלי גל
 
 

מהו טיפול פסיכולוגי

כל מערכת של שיחות או מפגשים עם פסיכולוג תוכל להיכנס תחת הקטגוריה טיפול פסיכולוגי. הפסיכולוגים מציעים לפונים מספר שיטות טיפול כאשר לכל סיטואציה מתאימה שיטת טיפול שונה. פרט לשיטות טיפול שונות חשוב להדגיש גם כי כל מטופל זקוק לכמות שונה של פגישות. קיימים מטופלים שמצליחים להתקדם ולסיים את הטיפול במהרה ויש שזקוקים לכמות גדולה יותר של מפגשים. ההבדלים בין בני האדם באים לידי ביטוי בטיפולים הפסיכולוגיים. כל מטופל חדש מציב בפני הפסיכולוג אתגרים וחושף אותו אל עולם חדש. את הטיפול אפשר יהיה לערוך בסדרת מפגשים אישיים, מפגשים קבוצתיים ומפגשים בהם נוכחים גם בני משפחה או בני זוג.

התאמת הטיפול למטופל

כל טיפול פסיכולוגי מתחיל בהתאמת שיטת הטיפול למצבו של המטופל ואישיותו. קיימים מטופלים שמגיבים טוב יותר למפגשי טיפול קבוצתיים וקיימים כאלו שלא יוכלו להתמודד עם הקבוצה. לכל פסיכולוג שיטות טיפול בהן הוא מתמחה, מטופלים שמעוניינים לנסות שיטת טיפול מסוימת יוכלו לבחור בהתאם. הטיפול הקלסי מתקיים במתכונת של פגישות אחד על אחד בין המטפל והמטופל. הפגישות מתמשכות כ-45 דקות בתדירות משתנה. כימיה טובה ויחסי אמון בין המטופל והמטפל חיונית להצלחת התהליך, במקרים בהם לא מתפתחת כימיה טובה והמטפל לא מרגיש עצמו בטוח כדאי יהיה לשקול פניה לפסיכולוג אחר. פעמים רבות, פסיכולוגים מצוינים שמצליחים להשיג תוצאות נהדרות עם מטופלים לא יצליחו לסייע לכל המטופלים. פסיכולוג מקצועי יודע לזהות מתי הפסקת הטיפול והעברת למטפל אחר תשרת את טובת המטופל.

הפגישה הראשונה

לקראת הפגישה הראשונה בקליניקה עולה סף הלחץ וההתרגשות. מטופלים שמגיעים לראשונה בחייהם אל משרד הפסיכולוג לא יודעים כיצד מצופה מהם להתנהג, מה מותר להגיד וכיצד לפתוח בשיחה. החשש טבעי לחלוטין, כל אדם חווה קושי כאשר הוא מגיע לסביבה זרה בה הוא מתבקש לחשוף פרטים אינטימיים. יש לציין כי אין כל הכרח למסור פרטים אינטימיים או לחשוף מידע רגיש כבר בפגישה הראשונה. המפגש הראשון מיועד לרוב להיכרות הדדית בה המטפל והמטופל מתאמים ציפיות ומרכיבים את תכנית הטיפול בקווים כלליים.

טיפול ראשוני בדיכאון

טיפול בדיכאון חיוני בכל גיל, מצבי דיכאון מופיעים בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים. נשים נמצאות בסיכון גבוה יותר ללקות בדיכאון. לא כל מצב רוח רע הוא דיכאון, במקרים בהם מצב הרוח העגמומי חולף בעצמו לאחר מספר ימים אין כל צורך בטיפול. במצבים בהם מצב הרוח מעיב על שגרת החיים ומתמשך יותר משבועיים או חוזר על עצמו כדאי לפנות לייעוץ.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה