שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2455
מאמרים: 7495
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות הנפש
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות הנפש
 
אחת מהתעלומות הגדולות באנושות כיום הוא תופעת התקפי החרדה. אחת מהשאלות התמוהות היא מדוע עד לפני מאתיים שנה אף אחד לא שמע על התופעה, ואם כן כתוצאה ממה היא נוצרה
המשך קריאה
התקף חרדה הוא אחד החוויות הקשות ביותר בנפש האדם: נוראה, מייסרת, מטלטלת ומתישה. במאמר זה נסקור בצורה מתומצתת את תהליך תופעת ההתקף בכדי לגלות מה הופך אותה לאחת התופעות המפחידות והבלתי נסבלות, יותר מתופעות אחרות קשות אף הן
המשך קריאה
בעיית חרדה נחשבת לאחד המצבים הנפשיים הנפוצים בעולם המערבי. החרדה פוגעת בתפקוד האדם באספקטים השונים בחייו ומונעת ממנו להגשים את עצמו ואת השאיפות שלו. טיפול בחרדה יכול לאפשר לאדם אורך חיים רגוע, בריא ומספק יותר. 
המשך קריאה
ישנם דרכים שונות ומגוונות לאושר. אחת מהדרכים להיות מאושר היא עזרה לזולת. ההרגשה שאנשים אחרים זקוקים לי מרחיבה את הגדרת המשמעות שלי בעולם. כאשר אני עסוק בתרומה לסביבה ולא רק לעצמי, אז יש לי תפקיד מהותי יותר בעולם ותחושת המשמעות תביא אותי לסיפוק פנימי רב ואושר. כיצד אני תורם לסביבה והאם זה מצריך ממני מאמץ מיוחד? הכל במאמר הבא...  
המשך קריאה
אנשים רבים סובלים מקשיים ומצוקות הגורמים להם לתפיסה שגויה של עצמם, לדימוי עצמי נמוך, לקושי בתפקוד ולסבל רב. פסיכולוג קליני הוא איש מקצוע מוסמך המסוגל להעניק מענה מותאם אישית למצוקות ולסייע למטופל למצות את הפוטנציאל האדיר שגלום בו. 
המשך קריאה
אין ספק שחרדה זה מצב מטלטל ומפחיד, אך יחד עם זאת, יש לה סיבה טובה. אם מוצאים אותה, לא רק החרדה נעלמת, אלא אנחנו זוכים למתנה - שיפור באיכות החיים וצמיחה.
המשך קריאה
טיפול קוגניטיבי התנהגותי נמצא כיעיל ביותר בסיוע להתגברות על מצוקות רגשיות ולשינוי דפוסי חשיבה והתנהגות שאינם מקדמים את המטופל. 
המשך קריאה
טיפול בחרדות מתבקש כאשר אנו מבינים או הסביבה שלנו מבניה כי חיינו אינם מתנהלים באופן תקין. הכוונה היא שהתקפי חרדה הבאים לידי ביטוי בתופעות ותגובות פיזיות של הגוף מונעות מאיתנו מהלך חיים תקין
המשך קריאה
חרדה הינה מושג מוכלל של הפרעה נפשית, טיפול בחרדה שונה מאדם לאדם מכיוון שסוגי החרדה הם רבים חלקם גלויים לעין וחלקם מוסתרים או מוסווים על ידי פעולות מסוימות.
המשך קריאה
לא מעט אנשים סובלים מדיכאון, רמות החומרה שונות מאדם לאדם אך המשותף לכולם היא שדיכאון מאופיין על די ירידה ברמת הסרוטונין במח. ירידה זו יוצרת מצב נפשי הבא לידי ביטוי בירידה במצב הרוח, חוסר חיוניות, חולשה, עייפות ועוד סימפטומים.
המשך קריאה
<< הדף הקודם 11-20 מתוך 40 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה