שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

השתלות שיניים בסיכון


שגית ד.
 
 
סוכרת היא מחלה מטבולית אשר יכולה להופיע בשלבים שונים של החיים. המחלה נוצרת כאשר הלבלב לא יכול לייצר אינסולין או כאשר גוף האדם לא יכול לנצל בצורה יעילה את האינסולין שהלבלב מייצר. כתוצאה מכך יש חוסר ויסות ברמת סוכר בדם. על חולי סוכרת להקפיד לקבל טיפולים קבועים כגון טיפולי שיניים מאנשי מקצוע בעלי כשרה מתאימה, מפני שאחת התוצאות של סוכרת היא בעיות בזרימת הדם בגוף, ואיש המקצוע צריך להיות מודע לכך ולהיות יותר זהיר מבדרך כלל.
 
על חולי סוכרת להקפיד יותר מן האדם הממוצע על היגיינת הפה ועל ביקורת סדירה אצל רופא השיניים. בסופו של דבר זה שומר על בריאותם. עם זאת, למרות שעליהם להקפיד על טיפולי שיניים ככל שנדרש כדי למנוע התדרדרות במצב פיהם, מצד שני הם גם רגישים יותר להתערבות רפואית. הקפדה על תכנון הטיפול, על הדרכה נכונה של המטופל לקראתו וביצוע הטיפול על ידי איש מקצוע מיומן מאפשרים לחולי סוכרת לעבור את כל טיפולי השיניים הנדרשים, כולל השתלות שיניים ביום אחד ללא חשש מסיבוכים.
 
כאמור, חשוב לדעת שטיפולי שיניים לחולי סוכרת הם בטוחים ואפשריים. הם יכולים לעבור כל תהליך כירורגי כמו השתלת שיניים, עקירה, ניתוח חניכיים, רק שלפני ביצועי טיפולי שיניים לחולי סוכרת צריך לוודא כי הם במצב בריאותי מאוזן ושהם נמצאים תחת טיפול רפואי מתאים. לפני ההליך הכירורגי יש לוודא את סוג התרופות שהם נוטלים לניטור הסוכרת ותרופות נוספות, ולתכנן היטב את טיפול השיניים בהתאם. עם זאת, כהליך כירורגי, ישנן סכנות מסוימות בהשתלות שיניים לחולי סוכרת. היות וחולי סוכרת סובלים ממערכת חיסונית מוחלשת, זה יכול לגרום לדימומים בפצעים פתוחים וזיהומים. 
 
השתלת שיניים ממוחשבת בשיטת Direct Safe מציעה פתרון לבעיה הזו מכיוון שהיא מאפשרת ביצוע השתלת שיניים ללא חתך נרחב בחניכיים. ההדמיה הממוחשבת נותנת לתכנן מראש את סוג ומידות השתלים, זווית ומיקום החדרתם ללסת - וכך לבצע החדרה נקודתית שלהם. הליך זה מוריד את הסיכויים להתפתחות זיהומים ודימומים.
 
אובדן שיניים הוא הליך שיכול להתרחש בגלל הזנחה, מומים מולדים או חבלות. אם בעבר השתלות שיניים הצריכו בהכרח מספר מפגשים עד לסיום התהליך, כיום ניתן לבצע השתלות שיניים ביום אחד, במקרים רבים תחת הרדמה מלאה או טשטוש (סדציה). חולי סכרת יכולים לעבור השתלת שיניים בהרדמה מלאה או בטשטוש (סדציה), במידה ועברו בדיקה בכדי לוודא שהם כשירים לעבור הליך הרדמה כזה. 
 
מומלץ לבחור מרפאת השתלות שיניים בתל אביב אשר מבצעת את כל טיפולי השיניים, כולל טיפולי שיניים לחולי סוכרת, בסטנדרטיים המקצועיים והגבוהים ביותר. בתהליך כזה עדין ורגיש חשוב לבחור מרפאה שיש לה ניסיון רב והיא בעלת אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול חולי סוכרת. הצוות המטפל צריך להיות מודע היטב לאמצעי הזהירות הנדרשים בטיפול בחולי סכרת ולכל הסיבוכים האפשריים. במידה וחלילה יתעורר מצב שידרוש את התערבות הצוות, הוא יידע כיצד להגיב לו בצורה הטובה ביותר. 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה