שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

השתלת שיניים ביום אחד – האם זה אפשרי?


אבי ביטון
 
 

 

עד לא מזמן, השתלת שיניים ביום אחד הייתה חלום רחוק ורבים לא האמינו כי יגיע היום בו יוכלו לבצע השתלות שיניים ביום אחד. בעבר, השתלות שיניים היו מבוצעות בשני שלבים יחד עם תקופת המתנה של כשלושה חודשים עד חצי שנה בין שלב ושלב. תקופת ההמתנה הזו הרתיעה מטופלים רבים ורבים חששו לפנות לביצוע השתלת שיניים בשל ההמתנה הארוכה הזו. אך כיום, יחד עם התפתחותו של עולם הרפואה בכל התחומים, ניתן למצוא מרפאות רבות אשר מציעות השתלות שיניים ביום אחד בשיטות מתקדמות וידועות.

מי יכול לבצע השתלות שיניים ביום אחד?

לא כל אחד מתאים לביצוע השתלות שיניים ביום אחד. ישנם מטופלים רבים שאינם יכולים לבצע את הטיפול כלל בצורה זו ולכן לפני שמבצעים את הטיפול המטופל עובר בדיקות שונות הבודקות את מידת התאמתו לביצוע טיפול של השתלת השיניים ביום אחד וללא כל המתנה. יחד עם זאת, קיימים שלושה סוגי אנשים שעבורם בכל מקרה מבצעים השתלת שיניים ביום אחד:

אנשים אשר הם בעלי לסת שלמה שחסרות בה שיניים. אנשים בעלי חוסר של שן בודדת באזורים אסטטיים של הפה, בקדמת הלסת. אנשים אשר בוסלים מפחד מביקור אצל רופא השיניים עבורם חשוב לקצר תהליכים ולעיתים מבצעים להם את הטיפול בהרדמה מלאה.

יתרונות ההשתלה ביום אחד

להשתלת שיניים ביום אחד ישנם מספר יתרונות חשובים מאוד:

רפואי – השתלת השיניים ביום אחד מונעת תהליך הנקרא תהליך "איבוד עצם". איבוד עצם זהו תהליך אשר מתרחש במהלך החודשים הראשונים לאחר עקירה של שן טבעית ולכן השתלת שיניים ביום אחד מתלבשת על העצם הטבעית ומאפשרת לשתל להיקלט בצורה טובה יותר. אסטטי – שמבצעים השתלת שיניים ביום אחד החולה אינו זקוק לתקופה בה יסתובב ללא שיניו או עם רווחים בפה או עם שיניים פגומות הזקוקות לטיפול הלבנת שיניים. במצב זה הוא מקבל שיניים חדשות כך שהוא לא זקוק לבצע הלבנת שיניים או פעולות דומות על השיניים שלו הוא מקבל ביום אחד שיניים חדשות, כאילו עבר הלבנת שיניים וכאילו השיניים היו שם מעולם.

נוחות – בשיטה זו התהליך מתקצר באופן משמעותי מה שמעניק למטופל נוחות רבה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה