שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

טיפול חניכיים-פתרונות טיפוליים


ubebig@gma
 
 

טיפול חניכיים בחלל הפה הוא אחד הפתרונות לשיקום הפה שמוצע לפציינט אשר דיווח על כאבים בכלי דם אלו. הכאבים יכולים להיות מודלקים או בלתי מודלקים. קביעה זו מבוצעת כבר בשלב הראשוני בו נלקח הפציינט לבדיקה אצל רופא השיניים האישי שלו. במידה ומדובר בכאב דלקתי, המשך הטיפול עובר למומחה חניכיים. זהו רופא שיניים בעל התמחות בתחום החניכיים, אשר צריך לפסוק מהו סוג הטיפול הרצוי לפציינט הסובל מדלקת זו.

טיפול בכאב לא דלקתי

הסיבה העיקרית בגינה נוצר כאב לא דלקתי יכולה להיות הצטברות חתיכות אבנית בתוך החניכיים, ובגבול ביניהן לבין השיניים. אבנית פנימית "מטפחת" קצוות חדים העלולים לגרום לכאב שכזה. במקרה זה נקבעת הפנייה לשיננית אשר מבצעת טיפול חניכיים המבוסס על הוצאת אבנית מחלל הפה. מומלץ – על מנת למנוע כאבים כאלה ליזום ביקורים תקופתיים אצל רופא השיניים, גם אם שמרתם על שיניכם בצורה מדופלמת למדי. במקרה זה, יירשם לכם חוב זניח ביותר על בדיקת רופא קופת חולים. הגעה לרופא או לשיננית עם הכאבים תצריך טיפול שהוא הרבה יותר מבדיקה, ובעלות גבוהה משמעותית.

טיפול בכאב דלקתי

כאשר רופא השיניים שלכם קבע שיש דלקת חניכיים, הוא מעביר את הטיפול לרופא מומחה לתחום זה. לאחר צילום שיניים, במסגרתו הוא יבקש לבדוק חורים, צמיחה ישרה של השיניים וחלל פה תקין, הוא יקבע מה יש לעשות על מנת לרפא את הדלקת. האפשרות הראשונה העומדת בפניו היא לזהות שן בעייתית מבחינת חורים או צמיחה ולעקור אותה. שן כזו היא בדרך כלל שן בינה, שאינה מצריכה השתלה לאחר העקירה בשל היותה משתתפת פסיבית בהליך הלעיסה.

האפשרות השנייה העומדת בפניו היא לבצע טיפול חניכיים. מדובר במקרה בו לא השן היא שגרמה לדלקת אלא הצטברות אדירה של אבנית, בהיקף ששיננית כבר אינה יכולה לסייע, ונדרשת התערבות פיזית של הרופא. במקרה זה יינתן טיפול שיבוסס על אנטיביוטיקה, לרבות מרשמי טבליות תואמות עבור הפציינט. בטרם יילך האחרון לדרכו – הרופא יבקש לבצע מהלכים ראשוניים להרגעת הדלקת – למשל להרדים את המקום ולאחר מכן להשתמש בחוד מזרק ההרדמה להורדת הנפיחות על מנת שהפציינט יוכל להתחיל את טיפול הכדורים עם פה פחות מודלק.  

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה