שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

טיפול שיניים בעזרת כתרים


EitanOrel

eitan

 
 

 

אחד הדברים המשפיעים ביותר על הרושם הראשוני הוא ללא ספק חיוך לבן, בריא ויפה. לצערנו קורים מקרים לא מעטים בהם השן יכולה להיפגע עקב סיבות סיבות שונות ונוצר צורך בטיפול על מנת להחזיר את המצב לקדמותו ולשמור על בריאות הפה. ניתן למצוא שיטות שונות בשיקום השן ביניהן: השתלות, כתרים, תותבות ועוד. במאמר הזה נפרט לגבי שיטת טיפול בעזרת כתרים ואיך לבחור מרפאת שיניים המתאימה ביותר עבורכם.

טיפול שיניים בעזרת כתרים

כתר הוא כיסוי אשר מגן על השן הפגועה ומונע את המשך שבירתה. כיום ניתן למצוא 3 סוגים עיקריים של כתרים: כתר ממתכת, כתר ממתכת בשילוב עם חרסינה וכתר מחרסינה מלאה.


כתר ממתכת הנו כתר העשוי מתכת, כגון זהב או פלדיום. כתר זה פחות אסתטי מבחינה חיצונית אך עמיד מאוד לאורך זמן. צבעו כצבע המתכת.


כתר ממתכת בשילוב עם חרסינה , זהו כתר אשר משלב אסתטיקה וחוזק ועשוי משילוב של מתכת וחרסינה. זהו כתר נפוץ מאוד וזאת בזכות הצבע של החרסינה אשר דומה מאוד לצבע הטבעי של השן. כתר מסוג זה יוצר מראה לבן ומשתלב עם צבע שיני הפה, מה שנותן לו יתרון על פני כתר ממתכת בלבד.


כתר מחרסינה בלבד עשוי מחרסינה 'טהורה'. כתר מסוג זה היה נחשב לכתר חסין, אך פחות עמיד וחזק מקודמיו. כיום השימוש בחומרים חדשים פותר בעיה זו ומציע למטופלים כתר חרסינה ברמה גבוהה אשר ישמור על לובן הפה ויחזיק מעמד לאורך זמן. בנוסף, ישנו כתר זירקוניה אשר עשוי מזרקוניום. זהו כתר יקר יותר משאר הכתרים, אך איכותו היא הגבוהה ביותר. בשונה משאר הכתרים עיצוב של כתר זירקוניה מתבצע במרפאה בעזרת חריטה ממוחשבת בלבד. בבחירת כתר מסוג זה חשוב לגשת אל מרפאת שיניים בעלת ניסיון ובה רופאים מומחים המיומנים בביצוע טיפול בכתר מסוג זה והתאמתו לפה ולשיניים.

מרפאות שיניים - איך לבחור?

כיום ניתן למצוא מרפאות שיניים רבות אשר מפוזרות ברחבי הארץ.

הקריטריון המרכזי ביותר בבחירת מרפאת שיניים הוא הקרבה לבית. למתגוררים בירושלים, לדוגמה, כדאי לבחור מרפאת שיניים בירושלים הקרבה לבית מקלה על ההגעה לטיפולים הנדרשים ומאפשרת מנוחה וסיוע רפואי במידת הצורך.

ברוב מרפאות השיניים תקבלו הצעה למגוון טיפולים דומים.  השוני ביניהן יהיה במחיר הטיפול ובמידת המקצועיות והניסיון של הרופא שיניים. לפני שתקבלו החלטה על מרפאה מסוימת בדקו את טיפולי שיניים בעזרת כתרים אשר נעשו בה קודם, נסו לברר כמה ניסיון יש להם בתחום טיפולי שיניים בעזרת כתרים, התייעצו עם רופאי השיניים במקום, הציגו את המקרה הספציפי שלכם, בררו מהן אפשרויות הטיפול. לאחר בדיקה של כמה מרפאות שיניים תוכלו לבחור את המרפאה המתאימה ביותר עבורכם לתחילת טיפול.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה