שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

טיפול שיניים מקיף לבית


אור הזיו
 
 

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בשנים האחרונות בתחום של בריאות הפה היא עניין התחזוקה והטיפולים לחולים סיעודיים וקשישים אשר לא יכולים להגיע למרפאות חוץ ולקבל טיפול הולם. הרי מישהו מבוגר בין 80 שצריך טיפול שיניים ולא יכול לצאת מהבית בלי מלווה או קרוב משפחה יעדיף לוותר על הטיפול ולהישאר בבית.

זה אולי מאוד נוח לקרובי המשפחה ואפילו לקשיש, אך עם הזמן הבעיה רק תלך ותחריף ואז ייווצר בעיה רצינית בפה שתצריך ניתוח או לחילופין הקשיש לא יוכל לאכול כמו שצריך, למשל במקרה של בעיה בתותבות, והבריאות הכללית שלו תיפגע.

אז מה עושים עם קשישים וחולים סיעודיים במקרים כאלו?

על מנת לתת מענה לעניין הזה נוצר התחום של רפואת שינים ניידת אשר מעניקה לחולים סיעודיים וקשישים טיפולי שיניים בבית בתיאום מראש. אם אתם דואגים לקרוב משפחה קשיש שלא יכול לצאת מהבית, זה הזמן להזמין לו מרפאת שיניים ניידת. בעזרת מרפאת שיניים והצוות הרפואי שבה, ניתן לקבל את שלושת השירותים העיקריים בתחום בריאות השיניים בתור סוגי טיפולי שיניים בבית:

1. ניקוי וטיפול שיננית – חשוב לשמור על השיניים נקיות על מנת להימנע מזיהומים והתדרדרות במצב השיניים. חשוב לבצע ניקוי כל חצי שנה, כאשר השיננית בוחנת את מצב השיניים ומתריעה במידה ויש בעיה רפואית. חולים סיעודיים חייבים גם הם לשמור על בריאות השיניים ולכן יש להזמין שיננית שתעביר ניקוי יסודי פעמיים בשנה.

2. טיפול רופא שיניים – בכל בעיה שצצה בחלל הפה, רק רופא שיניים מוסמך ומקצועי יכול לטפל. אם ישנה בעיה כלשהי שמצריכה טיפול רופא (סתימה, עקירה, שבירת שן, שתלים וכו'). ניתן להזמין טכנאי שיניים עד הבית עם מרפאת שיניים. המרפאה הניידת מצוידת בכל מה שיזדקק לו הרופא ויהיה אפשר לקבל טיפול מקיף ומקצועי ממש בתוך הבית. רק נציין שהטיפול הרפואי שמקבלים מרופא שיניים של מרפאת שיניים ניידת שווה ערך לטיפול במרפאת שיניים ללא הבדל.

3. תיקוני והתאמות תותבות שיניים של טכנאי שיניים – חולים סיעודיים שחולים במחלות שפוגעות בשיניים ובחניכיים או קשישים מוגבלים שמצב השיניים שלהם התדרדר צריכים תותבות שיניים. במקרה כזה התחום של רפואת שיניים ניידת מעניקה אפשרות לקבל טיפול מלא ומקיף של טכנאי שיניים שיגיע לבצע מדידות של התותבות והתקנה שלהם בבית הלקוח. גם אם יש צורך לבצע התאמה מחדש יגיע טכנאי השיניים לבצע זאת בלי בעיה.

שלושת סוגי הטיפולי השיניים הללו יכולים להתבצע בכל בית או בית אבות בלי בעיה ובצורה מקצועית גבוהה במיוחד. אין ספק שבתחום של סיוע לקשישים בבית האפשרות לקבל טיפול שיניים מקצועי מאנשי מקצוע הוא צעד חשוב בדרך קדימה לבריאות פה טובה יותר בקרב חולים סיעודיים וקשישים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה