שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

יישור שיניים


אליחי רובין

:)

 
 

מראה עיניים מהווה אמצעי חשוב בכל מה שקשור לתקשורת בין אישית בימינו. הרושם שאנו מתירים על פני הסובבים אותנו מתחיל ונגמר במראה החיצוני. עיקר הרושם מתרכז בפרצוף ומכאן שהשיניים חייבות להיות במיטבן. כמו ן שיניים עקומות מפריעות לפעולות כגון אכילה, דיבור ולעיתים גם נשימה תקינה. פעולה של יישור שיניים ניתנת לביצוע אך ורק באמצעות פנייה לגורמים מקצועיים. לצד ניצוח כירורגי מורכב ובעיקר יקר, ניתן לבצע יישור שיניים הליך הדרגתי ומתון בהרבה. עבור ילדים ובני נוער נהוג לבצע יישור שיניים באמצעות התקנה של גשר ף אצל מבוגרים כבר פחות נוח להסתובב עם גשר על השיניים. עקב הבעיה ובעיקר המודעות אליה מצד קהל המבוגרים, צצו באחרונה פטנטים שונים לביצוע יישור שיניים באמצעים פחות בולטים.

 

יישור שיניים סמוי

דרך אחת לבצע יישור שיניים כך שהסובבים לא יבחינו בכך זה על ידי ענידת הגשר רק בשעות הלילה. מדובר על גשר שמוצמד לשיניים באמצעות גומי חיצוני. כך שבמשך 8 שעות השינה השיניים נלחצות במתינות וכעבור חודש ימים החיוך כבר תקין ומלבב. כמו כן יש כיום גשרים שקופים ופנימיים שלא ניתן להבחין בהם ללא מבט חודר מטווח אפס. עבור המבוגרים שזקוקים ליישור שיניים מדובר בפתרונות פורצי דרך שבזכותם הם יכולים להפסיק להסתיר את החיוך ולהרגיש מבוכה בעת הימצאו בחברה.

 

שיניים עקומות

רוב המקרים שבהם יש צורך לבצע יישור שיניים זה בגל השיניים הקדמיות. אבל ישנם מקרים שבהם היישור דורש דווקא לשיניים האחוריות, אלו הטוחנות. הפיתרון הוויזואלי במקרים כאלו פחות חשוב שכן אין מדובר בשיניים שנראות למתבונן מהצד. היישור של השיניים האחוריות מתבצע באמצעות התקנת כל מיני אמצעים זעירים על ידי רופא השיניים. העזרים השונים לוחצים במתינות את השיניים הסוררות לכיוון הנדרש וכל שבוע מגבירים את הלחץ. ברוב המקרים כעבור 30 עד 60 יום השיניים כבר שבות למקומן הטבעי וניתן להסיר את העזרים השונים.

הזנחה של הטיפול בשיניים עקומות רק יחמיר את המצב. בדרך כלל הסיבה לעוקם הנה שן שצומחת עקום ולוחצת את כל השאר. רופא שיניים מקצועי יודע לבצע יישור שיניים שכולל לא רק את היישור עצמו אלא גם איתור הסיבה ותיקונה. לעיתים צריך לעקור שן שכבר לא ניתן ליישר על מנת להציל את שאר חלל הפה. שיני בינה מהוות בהרבה מקרים סיבות להיווצרות עוקם בשיניים. לכן ממהרים להיפטר מהן ברגע שהן צצות ובך למנוע את הצורך לבצע יישור שיניים במהלך השנים הבאות.

ליישור שיניים מקצועי, חייגו עכשיו: 09-7418886, או חפשו בגוגל את "udental".


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה