שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2387
מאמרים: 7373
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

כל כמה זמן כדאי לעשות ביקור אצל רופא השיניים


אורי נוי
 
 

לפני יותר מ -50 שנה, בדיקות של אנשים שנכנסו לצבא הראו ששיני האמריקאים היו במצב גרוע למדי. אנשים מעטים באמת טיפלו בשיניהם. לא היו הנחיות לגבי כמה פעמים צריך לבקר אצל רופא השיניים. רופאי שיניים רבים התמקדו בתיקון בעיות ולא במניעתן.

 

ארגוני הבריאות החליטו שיש צורך לקבוע סטנדרטים לרפואת שיניים מונעת. הם לא היו בדיוק איך להחליט לגבי הסטנדרטים, אז הם עשו את ה"ניחוש הטוב ביותר". הם אמרו שאנשים צריכים ללכת לרופא פעמיים בשנה לבדיקות ולניקוי חללים ולהימנע ממסטיקים. יש אומרים שהקביע ללכת לרופא השיניים פעמיים בשנה הגיע מחברת Pepsodent משחת שיניים.

 

לא משנה מה, זה הוכיח להיות כלל אצבע שימושי עבור אנשים רבים. אבל תזמון ביקורי שיניים צריך להיות מבוסס על היגיינת הפה של כל אדם, הרגלים ומצבים רפואיים.

 

גם אם אתם עושים טיפול מעולה על השיניים והחניכיים שלכם בבית, אתם עדיין צריכים לבקר את רופא שיניים באופן קבוע ולפחות פעמיים בשנה. רופא השיניים שלכם יכול לבדוק אם אתם יש משהו יותר עמוק שאתם מצליחים לדעת בעצמכם. בעיות שיניים רבות לא גורמות לכאב עד שהן נמצאות בשלבים מתקדמים יותר לדוגמא: חללים בפה, מחלת חניכיים וסרטן הפה. ביקורים סדירים מאפשרים לרופא השיניים שלכם למצוא ולאבחן את הסימנים המוקדמים למחלה.

 

בממוצע, אנשים מבקרים את רופא השיניים שלהם פעמיים בשנה עובד היטב עבור אנשים רבים. אחרים עשויים להזדקק לביקורים תכופים יותר. אנשים עם סיכון קטן מאוד של חללים או מחלת חניכיים יכולים ללכת לבקר את רופא השיניים רק פעם בשנה. אנשים עם סיכון גבוה של מחלת שיניים יצטרכו לבקר כל שלושה או ארבעה חודשים, או יותר. קבוצה זו אנשים נמצאים בסיכון גבוה ללכת לרופא השיניים יותר מאשר הממוצע :

 

מעשנים

נשים בהריון

חולי סוכרת

אנשים עם מחלת חניכיים

אנשים עם תגובה חיסונית חלשה לזיהום חיידקי

 

לוח הזמנים של כל אדם עשוי להשתנות במהלך החיים. בזמנים של מתח או מחלה, ייתכן שיהיה עליכם לראות את רופא השיניים לעתים קרובות יותר מהרגיל. רופא השיניים יכול לעזור לכם להדוף זיהום זמני או לטפל בשינויים בפה.

 

אפילו אם אתם מטפלים טוב בשיניים ובחניכיים שלכם בבית, רופא השיניים שלכם בביקור השנתי שלכם יכול  למצוא דברים שאתם לא הייתם מוציאים. רופא שיניים מוסמך ידע להקדים תרופה למכה וידע לאבחן בעיות בחלל הפה. לפיכך מומלץ ללכת לבקר את הרופא השיניים לפחות פעמיים בשנה אם לא יותר.

 

 

מאמר בחסות פרופ' סטלה צ'אושו - טיפול אורתודנטי


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה