שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

לפני שתלבינו – חשוב שתבינו


אבי ביטון
 
 

 

סוגי הלבנת שיניים – טיפים ודגשים

העלייה ברמת החיים יצרה בין השאר את הדרישה לאסתטיקה ולטיפוח. חיוך צחור הוא סמל סטטוס ממש כמו בגדי מעצבים. כאשר מביטים על שחקנים זמרים ואנשי ציבור תמיד רואים חיוך צחור מושלם, שיניים שהן ממש שרשרת פנינים צחורה וזוהרת. כולם היום כבר יודעים כי הלבנת שיניים ניתן לעשות בעזרת מוצרי מדף – מוצרים שאתם קונים ברשתות הפארם וכמובן אצל רופא השיניים. רוב האנשים מבצעים את הלבנת השיניים אצל רופאי השיניים ולא לוקחים סיכון עם כול מיני מוצרי מדף שקשה לדעת מה הם מכילים ואם הם יכולים להזיק לשיניים ובכלל לבריאות.

 

הלבנת שיניים אצל רופא מדופלם

אצל רופא השיניים ניתן לעשות הלבנה פנימית והלבנה חיצונית– הלבנה פנימית מתבצעת על ידי חומר שחודר לתוך השן – במסגרת טיפול שורש למשל– זה טוב עבור שיניים שיש להן צבע טבעי לא צחור ולא במקרה שרוצים להוריד מהשכבה החיצונית של השן כתמי ניקוטין או כתמי משקאות קלים או מוצרים בעלי צבע. כדי להוריד כתמים כאלה מהחלק החיצוני של השן מבצעים הלבנת שיניים חיצונית שכוללת הנחת חומר מלבין על השן.

 

מי יכול לבצע הלבנת שיניים

לפי תקנות משרד הבריאות אך ורק לרופא שיניים מוסמך מותר לעשות הלבנה חיצונית, ולא לקוסמטיקאית, שיננית או כול בעל מקצוע פרארפואי או רפואי אחר וודאי שלסתם אדם אסור בתכלית האיסור לבצע הלבנה על אדם אחר. החוק נוצר מכיוון שהלבנה חיצונית נחשבת על פי החוק לעיסוק שנכלל בתחום “רפואת שיניים” וכך רופא שיניים מוסמך רשאי לבצע אותה. תאמרו כי הלבנת שיניים אינה פעולה דנטלית מורכבת כמו השתלת שיניים, זה נכון, אבל מתוך אחריות רפואית קבע משרד הבריאות שהלבנת שיניים תיעשה על ידי חומרים מפוקחים ורק על ידי רופאי שיניים מוסמכים. ואכן התוצאות מדברות בעד עצמן יש למשל רופאי שיניים בהרצליה ובכול הארץ שמבצעים הלבנת שיניים באיכות משובחת שמחזיקה תקופה ארוכה ונותנת חיוך בוהק שלא יבייש שחקני קולנוע וטלוויזיה. חומרים להלבנת שיניים בהם משתמשים רופאי שיניים אי אפשר להשיג לצורך ביצוע הלבנת שיניים לבד בבית – חומרי הלבנת שיניים בהם משתמשים רופאי השיניים נחשבים “אביזרים ומכשור רפואי” לפי נוהל אגף הרוקחות יש אמנם מוצרי מדף להבנה אך ברוב המקרים הם לא יתנו תוצאות כמו הלבנה אצל רופא ויש ביניהם מוצרים שעלולים להיות פחות בטוחים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה