שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7542
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

מרגיע לדעת לקראת טיפול שורש


ubebig@gma
 
 

מטרת טיפול שורש היא לטפל בשן שנפגעה קשות. הרס זה יכול להיגרם עקב עששת או הרס הדרגתי של  כלל שכבות השן. לאחר הליך ארוך של חשיפה לעששת שכבות השן השונות נפגעות עד רמה  שהעששת חודרת למוך השן ופה כבר מדובר בפציעה בכלי הדם והעצבים. על מנת למנוע דלקת חריפה או פגיעה קשה בעצבים יש לעבור טיפול שורש.

כך תדעו

טיפול שמתמקד בשורש כולל מגוון שלבים שונים. כשלב ראשון מדובר על פתיחת השן, לאחר מכן מנקים את העששת, מנקים את התעלות של השורש ולבסוף עוברים לשלב השיקום- ממלים את השן בחומר מיוחד שתורם לסתימה מלאה. כיצד יודעים שיש צורך בטיפול יסודי מהשורש? ובכן במקרה היותר טוב הרופא עולה על זה בבדיקה שגרתית לפני שהמצב מאוד חמור, אך במצב יותר בעייתי ניתן לחוש בכך לבד, לאחר שכבר מגיעים לרמה בה סובלים מכאבים, ואף הצוואר או החניכיים עשויים להתנפח ועל כן חשים רגישות לחום וקור במוקד הבעייתי.

טיפול מונע

השיניים דורשות מגוון טיפולים תקופתיים. כאשר מקפידים על טיפולים תקופתיים ניתן להיות רגועים שגם אם בעיה מתחילה להיווצר ניתן יהיה לעלות עליה בשלבים היותר קלים ומכאן להימנע מטיפול יקר, מאסיבי וארוך כגון טיפול שורש. על כן יש לחנך את הילדים להקפיד על  טיפול  תקופתי ולא לזלזל בניקיון השיניים.

אודות ההליך

טיפול שורש לרוב יעשה תחת הרדמה מקומית, אך לפני שמתחילים בהליך יש לעבור על כמה שלבים מקדימים, יש לבצע צילום רנטגן של השיניים, לברר לגבי בעיות בריאותיות, ואם סובלים מבעיות קרישת דם או דלקת של שסתומי הלב יש לציין זאת בהקדם האפשרי. בגדול מדובר בהליך בטוח וללא סיכונים, אך עם זאת לעיתים נדירות זיהום מקומי עלול להתפתח או לחלופין ניתן לסבול מ דימום קל. כמו כן גם פגיעה בעצם עלולה להוביל לפגיעה בחוש הטעם או לרגישות יתר לחום וקור. עם זאת אם פונים אל רופא מומחה בתחום הרי שניתן להיות רגועים. בתום הניתוח אין לצפות לכאבים מיוחדים, אך לעיתים לכמה שעות האזור עשוי להישאר מעט נפוח ורגיש למיחושים. עם זאת כעבור יממה מדובר על חזרה מוחלטת לשגרה.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה